Go Back   FRAGORIA - New MMORPG | Online Game > Strefa użytkowników > Sugestie i pomysły

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-18-2017, 06:32 AM   #1
Karakiri
Junior Member
Info
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 5
Default W związku z update 17.08.2017

Wszyscy wiedzą ze po update wszystkie ceny uslug oraz wielu itemow za znaki oraz za kupony zostaly podwoje a wiec proponuje :
1. Podwoić ilość znakow dowodcy zdobywanych z kazdego źródła
2. Podwoić ilość szmaragdow zdobywanych z kazdego źródła (w tym oczywiscie szmary za pieniadze)
3. Podwoić nagrode z kola fortuny np. dwie łuski zamiast jednej
4. Wprowadzic wymieniacza ktory będzie wymieniał 2 stare kamienie inkrustacji na jeden nowy za darmo i kamienie dowolnej jakosci.

Mam nadzieję ze administracja gry ciepło przyjmie moj pomysl i z entuzjazmem bedzie chciala wprowadzic go do gry
Karakiri is offline  
Reply With Quote
Old 08-18-2017, 10:20 AM   #2
#Pogromca Dziewic
Junior Member
Info
 
Join Date: Aug 2017
Posts: 4
Default

Bardzo dobry i przemyslany pomysł,ktory calkowicie cofnie ostatni update.Nie ma szans zeby pomysl zostal wprowadzony
#Pogromca Dziewic is offline  
Reply With Quote
Old 08-18-2017, 11:15 AM   #3
Karakiri
Junior Member
Info
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 5
Default

Właśnie o to chodzi
Karakiri is offline  
Reply With Quote
Old 08-18-2017, 06:49 PM   #4
Osservatore
Senior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 275
Default

Twój pomysł zapewne wynika z troski o grę, co jest zrozumiałe, ale nie ma szans na powodzenie, bo jak inna osoba zauważa, całkowicie cofa aktualizację w zakresie zmian cen.

Niemniej zachęcam do pisania pomysłów, nawet na zasadzie burzy mózgów (bez elementu krytyki).
Mogę obiecać, że każdy pomysł jest analizowany, a najlepsze są przekazywane do administracji.
Wymiana kamieni do broni i tarczy została wprowadzona właśnie na prośbę graczy.
__________________
Osservatore
Osservatore is offline  
Reply With Quote
Old 08-18-2017, 07:48 PM   #5
Rumcela
Junior Member
Info
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 12
Default

Kto analizuje przesyłane pomysły i decyduje o tym, które przekazać do administracji?
Do kogo mają się zwracać gracze, jeśli są niezadowoleni z wprowadzanych zmian? Jaką rolę odgrywa w tym przypadku moderacja?
Dlaczego Pan zakłada, że cofnięcie tej niefortunnej decyzji jest niemożliwe? Posiada Pan pewne informacje na ten temat?
Co oznacza określenie "bez elementu krytyki"? Czyż konstruktywna krytyka nie jest działaniem pozytywnym?
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Rumcela is offline  
Reply With Quote
Old 08-18-2017, 09:26 PM   #6
Osservatore
Senior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 275
Default

Drogi graczu,

analizuje pomysły cała polska moderacja i najlepsze z nich są przekazywane administracji.

Wszelkie protesty można wypisać tu, na Forum, albo na support. Moderacja jest grupą wsparcia dla graczy, łącznikiem między administracją a społecznością gry.

Z historii zmian można wyciągnąć wniosek, że aktualizacje nie są cofane, ale nie raz już bywało, że pewnie zmiany był mocno rewidowane

Jeśli chodzi o krytykę - prosiłem, by pomysły graczy nie były krytykowane. Być może nie zrozumieliśmy się.

Proponuję, by opisywane pomysły, były rozwijane, to jest podejście konstruktywne.

pozdrawiam
__________________
Osservatore
Osservatore is offline  
Reply With Quote
Old 08-19-2017, 06:05 AM   #7
Rumcela
Junior Member
Info
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 12
Default

Szanowny Moderatorze,
dziękuję za odpowiedź na moje pytania - nie była satysfakcjonująca, ale chyba też się tego nie spodziewałam po kilku latach doświadczeń w tej grze Bardzo żałuję, że nie mogłam się ustosunkować do wypowiedzi innego moderatora, którego post został wczoraj bardzo szybko usunięty.
Z góry zaznaczę, że jeśli nic się nie zmieni to jest to mój ostatni wpis na forum. Nie chcę już mącić i psuć nastroju.
"Jeśli chodzi o krytykę - prosiłem, by pomysły graczy nie były krytykowane. Być może nie zrozumieliśmy się." - chodziło mi o samo określenie, nie wiem dlaczego uznał Pan że miałam na myśli inną formę krytyki.
A skoro forum, jak sam Pan napisał jest miejscem na krytykę, pozwolę sobie na jej dokonanie i mam nadzieję, że zostanie ona przekazana administracji, przez Pana jako łącznika pomiędzy graczami a administracją.
Zmiany dokonane w grze wynikły z błędnej polityki firmy będącej twórcą tej gry. Każdy wie ile pieniędzy (realnych) kosztowało nas stworzenie postaci na 99 lvl, z ocenami ok. 40 k. Argumentacja administracji jest absurdalna, jeśli promocje na doładowania szmaragdów są kosmicznie wywindowane, jest to tylko i wyłącznie winą administracji a nie graczy. Funkcjonujemy w takim środowisku jakie nam stworzono. Być może rozwiązaniem byłby powrót do dawnych max. 100% promocji - to pomysł(sic!), mam nadzieję, że Pan to zauważył.
Proszę nie nad-interpretować mojej wypowiedzi, ale wprowadzone zmiany pociągają za sobą pewne skutki. Pewnie już zauważalne. Gracze być może będą postępować tak jak ja, mimo promocji 380 %, nie będą dokonywać wpłat - żadnych wpłat. Być może (tu znów pomysł) - lepszym rozwiązaniem jest ogłoszenie etapowego zamykania serwerów, ponieważ będą nierentowne - na pewno pol4.
Na koniec prośba do graczy. Nie tylko czytajcie, piszcie, róbcie wrzawę na forum, jeśli chcecie jeszcze grać, nie pozwólcie żeby te działania przeszły bez echa. Pamiętacie czasy sojuszu Tauchera? Zobaczcie jak zareagowali gracze na forach mail.ru. Czy uda się coś osiągnąć? Być może jakiś kompromis będzie wypracowany, choć pewnie nie będzie zadowalający Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że nie jest to koniec naszych wspólnych potyczek.
P.S. Szanowni moderatorzy pracujący za "szmary" - moja "krytyka" nie dotyczy Waszej pracy na serwerach, tylko pracy Waszych "przełożonych". Pozdrawiam Pana Tezkatlipokę
Rumcela is offline  
Reply With Quote
Old 08-19-2017, 04:31 PM   #8
Lajokos
Junior Member
Info
 
Join Date: Sep 2016
Posts: 9
Default

A tak z innej beczki, spójrzmy z perspektywy nowego gracza: zaczyna gre mysli sobie ciekawa gra, gra zaczyna mu sie pobac wiec zamierza w nia zainwestowac. Tylko teraz ten gracz bedzie musial poniesc 2x wieksze koszty zrobienia dobrej postaci bo wiadomo ze nie dostanie sie od razu do najlepszej gildii na serwerze i nie dostanie itemkow na zmielenia ani kuponow ktore i tak rzadko dropia. I nawet jak osiagnie nawet dajmy na to ze 13k ocenki na 58 levelu to i tak jego postac nie bedzie lepsza niz inne z podo bnymi parametrami chociaz wlozyl w te gre 2x wiecej pieniędzy. Bądzcie sprawiedliwi (i nie chodzi mi o usuniecie wszyskich kont stworzonych przed aktualizacja)
Lajokos is offline  
Reply With Quote
Old 08-19-2017, 06:42 PM   #9
Osservatore
Senior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 275
Default

Quote:
Originally Posted by Rumcela View Post
Szanowny Moderatorze,
dziękuję za odpowiedź na moje pytania - nie była satysfakcjonująca, ale chyba też się tego nie spodziewałam po kilku latach doświadczeń w tej grze
Pozwolę sobie odpowiedzieć po kolei:

- post innego moderatora był propozycją, którą sam usunął - taka wersja robocza.
- Twoja wypowiedź zostanie przekazana administracji,
- zdajemy sobie sprawę z ogólnego niezadowolenia z decyzji o podniesieniu cen w ostatniej aktualizacji, choć samo wprowadzenie nowych kamieni spotkało się z pozytywnym oddźwiękiem. Możemy jedynie napisać, że polska moderacja widzi ten problem i będziemy się starali wspólnie z graczami zaproponować rozwiązanie tej kwestii, tak, by była ona zgodna z intencją firmy, ale akceptowalna dla graczy,
- cieszymy się z próby dalszego zorganizowania się społeczności między naszymi polskimi serwerami, a jeśli pojawią się dalsze Wasze inne pomysły i rozwiązania, przekażemy je do administracji.

Mając nadzieję, na dalszą wspólną zabawę, życzymy miłej gry.
__________________
Osservatore
Osservatore is offline  
Reply With Quote
Old 08-19-2017, 07:03 PM   #10
Rumcela
Junior Member
Info
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 12
Default

Wiem, miałam nic nie pisać, ale czuję się wywołana do tablicy, więc krótko:
- wersja robocza czy nie, przez chwilę błysnęła,
- wprowadzenie nowych kamieni spotkało się z pozytywnym oddźwiękiem? Naprawdę? Ile śniegu musiała.... itd. Nie sądziłam, że mamy tak liczną grupę graczy dla których wyrzucenie kilku tysięcy za parę pikseli będzie źródłem radości. Człowiek uczy się całe życie. Więc gratuluję,
- z próby zorganizowania się społeczności polskich serwerów nie cieszyłabym się na wyrost, bo jak na razie to na wspólne grillowanie się nie zwołujemy, raczej sugerowałam inne działania
- chciałam też zwrócić uwagę, że piątego dnia, z loterii wypada 1k szmaragdów. Warto rozważyć cofnięcie tej zmiany, bo to nadmiernie rozbudza nasze nadzieje i skłania do nadużyć.
Naprawdę postaram się już nic nie pisać, choć czasem nie można się powstrzymać...
Rumcela is offline  
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off