Go Back   FRAGORIA - New MMORPG | Online Game > Strefa użytkowników > Szukasz odpowiedzi na swoje pytania?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-06-2013, 04:47 PM   #1
Geraltr
Junior Member
Info
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 4
Default Współczynniki GR Chowańców

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na forum.
Wczoraj rozmawiałem na czacie na temat współczynników GR postaci. Chciałem zrozumieć "jak to działa" i jaki dokładnie wpływ na chowka ma podniesieni GR. Obejrzałem kilka/kilkanaście chowków, myślę, że rozumiem już jak to działa i chcę się tą wiedzą podzielić. Może jeszcze komuś się przyda.

Za owocną rozmowę na Chacie dziękuje użytkownikom **misza** oraz Łatwa.

Bardzo pomocna jest też strona: http://pl.fragoria.com/wiki/index.php/Chowańce
którą wszystkim polecam.

Cele tego postu:
1.) zrozumieć "jak to działa"
2.) znaleźć optymalną strategię rozwoju chowka, czyli czy optymalnie jest podnieść GR zaraz na lvl 11 czy mozna to zrobić w dowolnym momencie bez straty dla parametrów ulubieńca.

Podstawowe informacje są na stronie wiki, ale nie jest tam wyjaśnione skad biorą się "wartości bazowe" czyli statystyki własne chowka. Obejrzałem wiele mniej lub bardziej rozwinietych chowków z różnych klas i doszedłem do następujacego wzoru na dany parametr chowka. Wartość parametru, na przykład siły, która jest brana pod uwagę przy wyliczaniu siły ataku itp to wartość z kolumny "Dane". Wartość ta jest wyliczana następująco:

Parametr (wartość "Dane") = (GR+ (Bonus/kara rasy chowka))x LVL + (Bonus wyposażenia)xGR/10

Przykład. Mamy smoka na lvl 11 z GR siły=5
Nasz "nagi" smoczek będzie miał siłę na poziomie (5+3)x11=88
(+3 to bonus rasy z tabelki na stronie wiki).

Jeżeli dodamy mu wyposażenie dodające, na przykład +126 siły, to będzie miał parametr na poziomie:
(5+3)x11 + 126 x 5/10 = 151.

Pozostałe parametry "działają" analogicznie.

Wnioski: Nie ma znaczenia na jakim lvl będziemy podnosili GR chowka. Efekt, czyli jego parametry będą zależały tylko od aktualnego lvl, aktualnej wartości parametru GR oraz wyposażenia.

Mam nadzieję, że komuś się to przyda.
Geraltr is offline  
Reply With Quote
Old 10-06-2013, 06:03 PM   #2
Geraltr
Junior Member
Info
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 4
Default

Errata:

Rozmawiałem z graczem Malalala, której dziękuję za pomoc.
Przepraszam za pomyłkę.

Quote:
Originally Posted by Geraltr View Post
Za owocną rozmowę na Chacie dziękuje użytkownikom [...] Łatwa.
Geraltr is offline  
Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off