Go Back   FRAGORIA - New MMORPG | Online Game > Strefa użytkowników > Ogólne Omawianie

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-30-2013, 09:56 PM   #1
Scourer
Banned
Rozpowszechnianie kłamliwych i fałszywych pomówień
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 75
Default Jak zwykle niemożliwe granie na zamku2

Musze napisać na gorąco póki jestem jeszcze wku...... na maxa.

Z każdym kolejnym zamkiem jest gorzej, z każdym kolejnym updatem jest JESZCZE gorzej, jeszcze kilka zamków i nie będzie po co wychodzić z piwnicy bo się po prostu nie da. Już teraz czary wchodzą z kilkusekundowym opóźnieniem lub tylko paski się rozwijają ale nic poza tym czyli np. rzucam na siebie lepsze leczenie kilka razy widzę jak pasek rozwija się raz za razem ale się nie leczę bo serwer nie wyrabia z obliczaniem tylu danych od tylu setek graczy.

Na zamek wchodzi od cholery gildii ale serwer obsługujący to chyba od pierwszej fragorii nie był zmieniany. Jeżeli nie wyrabiał z obliczeniami przy 150 osobach na zamku (2 lata temu już były zaciachy) to jak ma wyrobić gdy jest ponad 300? Jak się grę rozwija to i w sprzęt trzeba zainwestować tym bardziej jak kosi się tyle kasy za szmarki, a jak mało to wystarczy zrobić promocję przez jeden dzień 300-400% i TYLKO z tego jednego dnia stać Was będzie na nowy serwer. Cały czas mówię o nowych serwerach, a nie "optymalizacji" gry bo po tylu błędach i czasie ich "nie naprawienia" widać, że programistów to ta gra ma z łapanki (optymalizacja to kpina, gdy wtyczka flasha osiąga zajętość ponad 1 GB wywala się zamiast dalej zajmować dostępną pamięć). Zresztą unity nie jest lepsze tak samo trzeba czekać na pobranie tekstur z serwera nawet jeszcze dłużej niż przy flashu, optymalizacja jeszcze gorsza, śmieszne unity zapycha mi sprzęt który nawet się nie zająknie na crisis 3 na maksymalnych ustawieniach ! a nie muszę chyba porównywać jakości grafiki, wielkości i rozdzielczości tekstur w crisisie a w unity

Chyba, że możecie mi wyjaśnić jak to jest, że mam mały ping w granicach 40 do max 100, nie ma straconych pakietów, szerokopasmowe łącze, szybkiego kompa, a nie dostaję danych do wyświetlenia zasranego obrazu bo serwer nie nadąża go wysłać do mnie !!! Nie po to mam szybki komputer i duży ekran żeby grać w rozdzielczości 800x600 bo tylko przy takich rozdzielczościach serwer nadąża z danymi !!! Gram w 1920x1200 bo taka jest rozdzielczość monitora i jeśli gra na moim serwerze domowym coraz częściej jak jest wiele różnych tekstur "zmienia mi ustawienia grafiki na minimalne" bo nie nadąża mi ich przesyłać z serwera to nic dziwnego, że na zamku2 serwer nie wyrabia, a jak nie wyrabia to trzeba go zmienić !
Jak to jest, że liczbę FPS mam minimum 60, najczęściej oscyluje koło 100, a i tak na zamku2 mam wrażenie oglądania pokazu slajdów a nie płynnej akcji, albo gra źle pokazuje fps'y albo serwer nadaje sie co najwyżej do bierek. Ciekawe co się będzie działo jak niedługo zmienię monitor na taki o rozdzielczości 2560x1440 - serwer przestanie w ogóle przesyłać mi dane ???

Gracze mają gdzieś sojusze i budowanie zamków jeżeli nie można normalnie grać.
NAJPIERW WYMIANA SPRZĘTU by obsłużył gry PvP z tak dużą ilością graczy jednocześnie, potem NAPRAWA BŁĘDÓW niektórych już od ponad roku, a dopiero jak to będzie zrobione to można myśleć o rozwijaniu i urozmaicaniu gry.



Oczywiście i tak macie na to wyje...., jak zawsze, najważniejsze żeby szmarki kupowali
Scourer is offline  
Reply With Quote
Old 07-02-2013, 10:08 AM   #2
Cyberi
Junior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 6
Default

Popieram !!!
Cyberi is offline  
Reply With Quote
Old 07-02-2013, 07:09 PM   #3
Wilq
Junior Member
Info
 
Join Date: May 2013
Posts: 17
Default

Scourer jak zwykle piszesz o tym co boli większość z normalnych graczy. podziwiam Cię za wytrwałość w próbach uświadomienia tfurcuf (pisownia oddająca ich poziom podejścia do naprawy błędów). jednak sam to napisałeś najważniejsze są SZMARKI. Po co im coś naprawiać jak strumień kasy za szmarki cały czas leci na konto?? nie ma sensu tracić czasu na takie "pierdoły". lepiej wprowadzać coraz to nowe super hiper ulepszenia, które mają służyć jedynie słusznej sile w tej grze.
Chciałbym się chociaż raz ucieszyć słysząc lub czytając o tym, że to co Ty im wytknąłeś zostało naprawione. jednak grając już 2 lata w tą grę jakoś mało pozytywnie się na to nastawiam
Wilq is offline  
Reply With Quote
Old 07-05-2013, 10:27 AM   #4
przemek631
Member
Info
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 35
Default

Witam nie lubię zabierać głosu ale w tym przypadku również dorzucę swoje trzy grosze.
Gram już w tą grę przeszło dwa lata a co do zmian serwera na lepszy nigdy się nie mówiło głośno, albo nie mówiło się o tym wcale. Przez ten okres czasu gra przeszła już pełny lifting i dalej się zmienia i zmieniać będzie czy na lepsze raczej nie a to za sprawą właśnie tego że problem leży u jej podstawy czyli serwerach na jakich grach się ona znajduje (podobno Neostrady). Nie wiem czy dystrybutorzy tej sieciowej gry na Polski rynek szli po kosztach ale z pewnością po dwóch latach trzeba się troszkę zastanowić nad swoją pracą, w końcu ktoś tam bierze za to pewnie duże pieniądze a my jako "konsumenci produktu" mamy prawo do jego reklamacji jeśli owy produkt nie spełnia naszych oczekiwań lub jest wadliwy, w końcu każdy z nas młody, stary wkłada w tą grę pieniądze jedni przelewają setki złotych inni kupią sms-a z kodem a skutek jest taki jak sami widzimy.
Skoro to gra Rosyjska a z tego co się orientuję tam tzw "zaciachów" nie ma to czemu nie weźmiemy z nich przykład tylko prezentuje się nam bubel który twórcy gry próbują łatać jakimiś nowymi ulepszeniami które nie mają sensu skoro nie są naprawione podstawowe błędy. Oczywiście widzimy że na okrągło coś jest poprawiane, zmieniane wchodzą kolejne aktualizacje, bardzo fajnie cieszy nas to że za naszą kasę ktoś coś jednak robi, ale nie cieszy nas to że setki graczy wkurza to że raz w niedzielę gdzie spotykają się najlepsi na poszczególnych serwerach i jest szansa na 30 minut fajnej zabawy to 15 połowa spędzi w piwnicy 10 na przebiciu się przez zaciach na wejściu no i jak da radę to 5 minut porzucać jakieś czary jeśli one wejdą. To my jako gracze widzimy co się dzieje i to my jako gracze zgłaszamy faktyczny problem a nie jest to robione po złości dlatego post Marka naprawdę oddaje w pełni to co jest i co się dzieje. Sam mam bardzo mocny komputer i nawet dobre łącze ale na zamku 2 serwer po prostu nie wyrabia z wysyłką danych. Każdy z nas skoro już pakuje w to realne pieniądze chciałby aby ta gra rzeczywiście nadawała się w pełni do gry.
Bardzo byśmy prosili jakiegoś Moderatora o wyjaśnienia nam tej że zagadki czemu jest tak a nie inaczej i czy w przyszłości będzie coś robione w kierunku tego by poprawić grywalność.
__________________
Nick w grze: Heracles
Serwer: Polska- 2
Gildia: WAR-iat
Klasa: Czarodziej Level 81 Ocena: 13074
Chowaniec: Potężny smok Ocena 11802
W grze od 07.01.2011
przemek631 is offline  
Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off