Go Back   FRAGORIA - New MMORPG | Online Game > Strefa użytkowników > Ogólne Omawianie

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-13-2014, 08:48 AM   #1
Hiob
Member
Info
 
Join Date: May 2013
Posts: 62
Question Co Wy na to?

Mam pytanko.

Czy na Waszych serwerach stosowane są takie dziwne posunięcia jak zmiana gildii na 5 min przed gra „Zamek1” lub w trakcie jej trwania?

Oczywiście w jakim stylu chce się grać to decyzja każdego z graczy. Sam musi sobie odpowiedzieć czy chce grać fair play czy też „cfaniakować”, ale zasady dotyczące całości GRY proponowane przez administrację powinny być bez zarzutu.
Już same sojusze są jakąś formą układu pomiędzy graczami, ale to mechanizm kontrolowany i jest ok.
Natomiast forowanie jakiejś niszowej – jedno czy dwuosobowej gildii , aby zajęła wysokie miejsce na zamku1 to już tylko złośliwość. Zdarzają się sytuacje, ze taka jednoosobowa gildia nie może sama sobie poradzić z pięciem się w górę rankingu zamkowego (pomimo ochrony i nie ubijania) – wówczas z pomocą idzie gildia promująca, przekazując kilku swoich graczy. Można takie „szemrane układziki” tłumaczyć zdobywaniem osiągnięć, ale czy aby w ten sposób? Sama przynależność do Pierwszej czy Drugiej gildii serwera powinna być powodem dumy a bycie w niej „tylko dla osiągnięć” umniejsza rangę i tejże gildii i samych dokonań.

Uff, troszkę się zakręciłam ale myślę że wszyscy wiecie o co mi chodzi


Czy nie byłoby dobrym posunięciem , poprawą komfortu gry i większej przyjemności z gry dla wielu, gdybyśmy zaproponowali Administracji aby WYJŚCIE Z JEDNEJ GILDII MIAŁO np. TYGODNIOWĄ KARENCJĘ PRZED WEJŚCIEM DO DRUGIEJ GILDII?

Zapraszam do dyskusji
__________________
Oddajcie mi moje posty

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"
Hiob is offline  
Reply With Quote
Old 02-13-2014, 01:40 PM   #2
Fandango
Junior Member
Info
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 13
Default

Dośka - na boga - przecież sama masz postaci w roznych gildiach? Po co ta frustracja? Bo nie potraficie zająć nawet 3'go miejsca? I moze jeszcze bedziesz twierdzić że zaliczyłas 1, 2 i 3'cie miejsce w tej samej gildii? NO BEZ JAJ xD
__________________
Pol6 - Mazowsze
Strzelec - 77 lvl, 16k+ Ocenka
Fandango is offline  
Reply With Quote
Old 02-13-2014, 02:27 PM   #3
Hiob
Member
Info
 
Join Date: May 2013
Posts: 62
Default

No i widzisz, kolego, tego sie wlasnie obawialam, Wy/Ty nawet nie potrafisz normalnie z dystansem rozmawiac o problemie. Nie mam w przeciwienstwie do Ciebie postaci w innych gildiach ani sojuszach, bo to z zalozenia jest sprzeczne, ale akurat nie o tym chcialam mowic. Czy naprawde tak ciezko spojrzec na gre - sama GRE nie poprzez jedna czy druga gildie? Nie z pozycji silniejszy/slabszy? To tylko gra, kazdy to powtarza, ale nie znaczy ze mamy zachowywac sie jak osiolki. Bez zadnych zasad i bez uczciwej gry. Chyba nikt z nas nie ma nic przeciwko walce, ale niech ona bedzie uczciwa. Myslisz ze mnie to zagotowalo? nie, brachu, juz dawno nie mam cisnienia co chyba widac po mojej grze, ale widze wiele niedociagniec i nie mozesz mi zabronic o tym pisac . Takie dzialania sa poprostu nie fer.
__________________
Oddajcie mi moje posty

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"
Hiob is offline  
Reply With Quote
Old 02-13-2014, 03:16 PM   #4
Hiob
Member
Info
 
Join Date: May 2013
Posts: 62
Default

sorki za drugi post.

Problem zmiany gildii w trakcie trwania jakiejs akcji nie dotyczy tylko gry serwerowej Zamek1. Nie tak dawno bylo o nim glosno, gdy grupa Grekow zmieniala sobie gildie w zaleznosci z jakim akurat sojuszem ubijala bossy w jaskini NocnejRed (na wrogi sojusz rowniez), byc moze o tym kolego Fandango nie slyszales bo chyba tam nie bywales, ale problem byl wiec to nie tylko
Quote:
Originally Posted by Fandango View Post
Po co ta frustracja? Bo nie potraficie zająć nawet 3'go miejsca?
Inna sprawa, ze jesli ktos chce wykonywac osiagniecia to raczej nie bedzie dla niego problemem tydzien kwarantanny
__________________
Oddajcie mi moje posty

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"
Hiob is offline  
Reply With Quote
Old 02-14-2014, 08:02 AM   #5
Trike3
Junior Member
Info
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 4
Default

Witam na forum.

Pomysł karencji za opuszczenie gildii to bardzo dobry pomysł, minimalnie wyrównujący szanse graczy i nie mówię tylko o Zamku1, ale w sojuszach również. Wreszcie byłaby możliwość zaatakować sojusz na 2 -3 levelu z nadzieją że nie trafimy na graczy z TOP 10 rankingu, którzy jak wiadomo w takich sojuszach oficjalnie nie grają. Temat był już poruszany kiedyś, ale nie było zainteresowania, czy aż tak komuś zależy na swobodzie poruszania się między gildiami ?? Nie możecie zrobić czegoś dobrego dla innych graczy?

Pozdrawiam Marcin
Trike3 is offline  
Reply With Quote
Old 02-14-2014, 08:32 AM   #6
Pelagia
Junior Member
Info
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 22
Default

hmmm medal ma 2 strony . Jak chcę zmienić gildie albo serwer czemu mam być poszkodowany ? nie mam bufa i nie mogę odbierać skrzynek i nie mam gildii przez 7 dni czyli nie istnieje .

Wystarczy zablokować możliwośc zmiany gildii po rozpoczęciu wojny czy Zamku1 .
Pelagia is offline  
Reply With Quote
Old 02-14-2014, 11:17 AM   #7
Hiob
Member
Info
 
Join Date: May 2013
Posts: 62
Default

hmm, ja patrze na to "globalnie". Gracz zmieniający gildię rzeczywiście straciłby na pewien okres "buffa sojuszu" i skrzynki, ale moim zdaniem trzeba ponosić konsekwencje swoich działań. Bycie w gildii/sojuszu jest nagradzane, natomiast częste zmiany prowadzą niestety do chwilowych strat. Tu nic nie należy się z automatu, trzeba na to zapracować - przynajmniej tak bym to widziała
__________________
Oddajcie mi moje posty

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"
Hiob is offline  
Reply With Quote
Old 02-14-2014, 11:35 AM   #8
Nemezis.
Junior Member
Info
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 25
Default

Jestem za ten pomysł wyrównał by możliwości graczy gildi i sojuszu i ukarał ludzi co w ten sposób manipulują grą co wpływa na konfort gry
__________________
Zalinacz ognia pol1 . < Infinity:-) >
Nemezis. is offline  
Reply With Quote
Old 02-14-2014, 02:39 PM   #9
grabar
Junior Member
Info
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 17
Default

Uważam to za dobry pomysł ale z zastrzeżeniem co do okoliczności i długości karencji powinno być dokładnie określone w sytuacji gry o zamek 1 i 2 jak również w innych sytuacjach np przed bossami w jaskiniach międzystrefowych bo zdarza się że tuz przed zamkiem jak bossami grupy graczy zmieniają gildie a zatem sojusze i jest to czysta manipulacja
grabar is offline  
Reply With Quote
Old 02-15-2014, 08:06 PM   #10
Trike3
Junior Member
Info
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 4
Default

Witajcie

Możemy sobie tutaj rozmawiać, rzucać propozycje i tak administracja ma nas gdzieś.
Żaden nie poświęci chwili żeby się wypowiedzieć, bądź zabrać głos w tej sprawie, pewnie dlatego że oni są po drugiej stronie barykady i im takie manewry są na rękę.
Szkoda że takie oczywiste rzeczy są nie do przejścia w tej grze, ale patrząc z drugiej strony przy takim stanie rzeczy nikt nikogo nie zaskoczy , jak trzeba to się poprzerzuca tu i tam i jest ok. :-)

Pozdro
Trike3 is offline  
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off