Go Back   FRAGORIA - New MMORPG | Online Game > Strefa użytkowników > Ogólne Omawianie

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-01-2013, 04:08 PM   #11
Refaim
Member
Info
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 54
Default

scourer pograj teraz strzelcem to sie zalamiesz uzdro i tak ma dobrze jedyna klasa co moze sie mierzyc z zaklinaczami, anili i ubiden maja ksiazki 80+ ty pewnie ich nie masz temu masz gorsze leczenie, gorgona ja ogarniam jak tylko moge ale jak pojde z zaklinaczem z podobna ocenka na rowna wymiane strzal za strzal to padam momentalnie jedynie bieganie i kombinowanie cos daje i sie da zabic takiego zaklinacza, tylko popatrz czemu zaklinacze ogarniaja czy nie postac to i tak klada wszystkich a reszta klas musi sie wynosic na szczyt swoich mozliwosci zeby ich zabic, no o uzdro nie wspomne bo ich leczenie jest przegiete na przyklad scierwa z hiszpanskiego jak miala jakies 18k ocenki to nie do zabicia byla przezemnie mojego smoka i 3 zaklinaczy na 70 bilismy ja bilsmy i nic jej zycia nie schodzilo nawet to sorki ale cos nie tak
Refaim is offline  
Reply With Quote
Old 05-01-2013, 04:11 PM   #12
Scourer
Banned
Rozpowszechnianie kłamliwych i fałszywych pomówień
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 75
Default

Quote:
Originally Posted by Ariestria View Post
a myślisz że ja mam nieskończoną ilość many? Potki many do pomocy i jedziesz, tym bardziej ze pełne uzdrowienie pod względem many jest teraz do kitu. Kiedyś opłacało się przywrócić nim mane, na dzień dzisiejszy już mi się to nie opłaca. A jeśli jest tak jak twierdzisz to dlaczego nie nagrasz filmiku? Tylko narzekanie narzekanie. Kwestia też jest taka że zależy jakich skili używasz, u mnie kilka razy rzucony gniew i już nie mam many, dlatego używam do rzadziej niż innych skili. Trzeba kombinować. Ja w życiu nie powiem że uzdro to słaba klasa. Słabe to mogą być umiejętności gracza. Dobrze zrobiona postać i umiejętności grania tą klasą to klucz do sukcesu
Taaa potki.... przeładowanie 2 minuty i many dają tyle co kot napłakał, nawet fioletowe, a ciągłe ich używanie ... nie wiem kogo na to stać. A co do many to w innym poście pisałem i tylko przypomnę: nie tak dawno schodziła mi wolno mogłem się długo utrzymać przy życiu nawet po śmierci smoka, a teraz mana znika w oczach !!!! Ja gram tak samo więc to w grze coś zmienili.

Quote:
Originally Posted by Refaim View Post
scourer pograj teraz strzelcem to sie zalamiesz uzdro i tak ma dobrze jedyna klasa co moze sie mierzyc z zaklinaczami, anili i ubiden maja ksiazki 80+ ty pewnie ich nie masz temu masz gorsze leczenie, gorgona ja ogarniam jak tylko moge ale jak pojde z zaklinaczem z podobna ocenka na rowna wymiane strzal za strzal to padam momentalnie jedynie bieganie i kombinowanie cos daje i sie da zabic takiego zaklinacza, tylko popatrz czemu zaklinacze ogarniaja czy nie postac to i tak klada wszystkich a reszta klas musi sie wynosic na szczyt swoich mozliwosci zeby ich zabic, no o uzdro nie wspomne bo ich leczenie jest przegiete na przyklad scierwa z hiszpanskiego jak miala jakies 18k ocenki to nie do zabicia byla przezemnie mojego smoka i 3 zaklinaczy na 70 bilismy ja bilsmy i nic jej zycia nie schodzilo nawet to sorki ale cos nie tak
Mam strzelca na 70 i to całkiem niezłego i praktycznie nim nie gram odkąd zmienili zaklinaczy, a teraz jak zabójcza strzała ma 2 sek przeładowania to używam tej postaci tylko do łażenia po serwerze i robienia dziennych/zbierania kamieni itp.

Co do leczenia to ja na nie nie narzekam mam konkretne z blasku ponad 80k, z lepszego też coś koło tego ale ja narzekam na MANĘ !!! im nie spada prawie wcale, a mi znika teraz w oczach po ostatnich zmianach. Tylko co mi po leczeniu nawet 80k, przy ilości życia ponad 100k jeżeli zaklinacze zadają takie obrażenia, że te 100k zbiją mi szybciej niż 1sek na rzucenie leczenia! Do tego mają kilka czarów w ruchu, a czarodziej tylko jeden gniew bo uzdrowienie na lustrach już ma czas rzucania jak ma się lustra.

Last edited by *ahmed*; 05-01-2013 at 04:33 PM..
Scourer is offline  
Reply With Quote
Old 05-01-2013, 04:55 PM   #13
Ariestria
Not activated
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 55
Default

Dlatego ja nie mam luster i rzucam sobie uzdrowienie jak chce i kiedy chce
Sco a może więcej w inta zainwestuj niż w ducha? Uzdro to raczej postać defensywna niż bijąca. A jeśli Ty wolisz walczyć to może lepiej by Ci było iść w intelekt. Swoją drogą zastanawiałam się kiedyś jak by się takim uzdro grało, dopakowanym w inta a duch minimalnie żeby dać rade siebie wyleczyć. Może masz ochotę przetestować Może takim uzdro będzie Ci się wygodniej grało. Bo skoro leczenie masz takie i nic Ci ono nie daje to może coś Ci da jak więkdzy dmg będziesz zadawał.

Last edited by Ariestria; 05-01-2013 at 05:06 PM..
Ariestria is offline  
Reply With Quote
Old 05-01-2013, 04:56 PM   #14
*ahmed*
Senior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 263
Default

Quote:
Originally Posted by Scourer View Post
(...)Tylko co mi po leczeniu nawet 80k, przy ilości życia ponad 100k jeżeli zaklinacze zadają takie obrażenia, że te 100k zbiją mi szybciej niż 1sek na rzucenie leczenia!(...)
Policzmy (sekundy):
00,00 - start walki
01,50 - używam Bezruch - użycie natychmiastowe, odpoczynek 1,5 sek - ładuje 2 kulki
03,00 - drugi raz używam bezruch - naładowane mam dwie kulki
04,00 - włączam ducha - użycie 1 sekunda - łatwe do przerwania ogłuszeniem itp
05,30 - używam Bezruch - ładuje dwie kulki
07,00 - używam bezruch - ładuje kolejne dwie kulki
08,00 - ukłucie - najmocniejszy skill - użycie 1 sekunda - łatwe do przerwania lub wyjścia z zasięgu. Obrażenia na uzdro takiego jak Ty - około 60k przy włączonym duchu, bez tego około 40k
09,50 - używam Bezruch - ładuje dwie kulki
11,00 - używam bezruch - ładuje kolejne dwie kulki
12,00 - kolejne ukłucie

W tym momencie kolejka leci od nowa - muszę nabić kulki na ducha, nabić kulki na silny skill itp

W tym czasie uzdro:
00,00 - lepsze leczenie - w Twoim przypadku ok 80k życia
01,00 - lepsze leczenie
02,00 - lepsze leczenie
03,00 - lepsze leczenie
04,00 - lepsze leczenie
05,00 - lepsze leczenie
06,00 - lepsze leczenie
07,00 - lepsze leczenie
08,00 - lepsze leczenie
09,00 - lepsze leczenie
10,00 - lepsze leczenie
11,00 - lepsze leczenie
12,00 - lepsze leczenie

Liczymy dalej:
ja w ciągu 12 sekund zadam maksymalnie 240k obrażeń
Ty w ciągu 12 sekund zaleczysz 960k punktów życia

Wystarczy na zaleczenie siebie i smoka i czekanie na wsparcie klasy bijącej lub wycofanie się z pola walki - TAK na wycofanie lub wsparcie - NIE na ubicie wroga, bo uzdro nie jest od bicia - jest od leczenia!
No ale... jeśli ktoś ma ambicje walczyć zamiast leczyć i wali ciągle Gniewem Niebios to i nie dziwota, że mana ulatuje jak wiosenna mgła...

Ktoś tam już wyżej to napisał, więc nie będę oryginalny - proponuję zmienić klasę na zaklinacza, ponieważ obserwując historię naszych potyczek widzę jedno - duszę masz wojownika, a nie lecznika, a do wojowania uzdrowiciel się nie nadaje.

Walczyłem z wieloma uzdrowicielami na swoim poziomie lub niewiele niższym i z podobną oceną - masakrycznie ciężko ich ubić - do tego stopnia, że w trakcie ostatniego eventu z pisankami biłem wspólnie z Bloodsportem pewnego uzdrowiciela - Unbiddena - biliśmy go ponad DWIE minuty zanim padł - po takim czasie skończyła mu się mana. No ale Unbidden ani razu nie użył Gniewu Niebios - tylko lepsze leczenie, czasem globalkę, a jak kończyła się mana to dał sobie pełne uzdrowienie. Jesteś jedynym uzdrowicielem, który notorycznie bije gniewem niebios zamiast walczyć

A co do kwestii tarczy zaklinacza - ona nie ma nieskończonej pojemności wchłaniania! Moja (chyba jedna z największych we Frago) wchłania 25k obrażeń. Znaczy to tyle, że po zbiciu tej wielkości wszystko wchodzi we mnie jak w masło. Wystarczy tylko pomyśleć i rozbić tarczę przed użyciem swojego najmocniejszego skilla.

A strzelcy? Nie ma tak kolorowo - dostanę ciszę i lipa. No ale trzeba sobie radzić i wiedzieć co wtedy robić

Last edited by *ahmed*; 05-01-2013 at 05:05 PM..
*ahmed* is offline  
Reply With Quote
Old 05-01-2013, 05:14 PM   #15
Refaim
Member
Info
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 54
Default

ahmed ok dasz cisze ale przed upkiem gdzie wprowadzili te znoszenie ogluszen i stunow, teraz ja kogos zaznacze strzele od razu rzuca sie ogluszenie z luku i cisze jak rzuce to tylko 4s trwa czyli zdaze z precyzyjnego i celnego walnac, a i tak to nic nie da bo wam sie tarcza wlacza w tym czasie i nic mi ta cisza rzucona nie daje, a jesli jeszcze rzuci sie ta cisza 3s co mam w pelerynce po ogluszeniu 1s to moja cisza ktora kiedys byla 7s daje 2s czyli tyle co nic, w grupie jak walczymy jak cisze rzucam to zawsze nic nie daje bo juz kazdy ma nietykalnosc na to, a do tego cisze wypowiadam 1s co daje mozliwosc mi przerwania jej rzucania, cisza to bylo kiedys cos fajnego teraz jest kolejnym jak zabojcza strzala(ktora jest zabojcza ale tylko dla strzelca ktory zacznie ja ladowac) skil do niczego, tak samo z regenem many kiedys dawalem jej sporo dla grupy teraz jak zaczynam ja ladowac 2s skil potem jedyny sens to grad walnac w grupe czyli kolejne 2s i w czasie 4s musze liczyc na to ze nie dostane przerwania i ogluszenia od innych czyli jest to nie mozliwe a nawet jak sie uda to kazdy ma tarcze ktore sie wlaczaja i moj regen wynosi i tak 0 a 4s stracone na ladowanie czegos co nie ma sensu, mozna je wywalic do kosza, 1 na 1 ok jak ogarne to rzuce i zabije zaklinacza ale bardziej dzieki temu ze moj smok walnie a nie ja strzelcem, bo musi sie cud zdazyc zeby mi krytyk wszedl akurat wtedy kiedy chce a najczesciej to moje obrazenia co 5s wynosza jakies gora 30k z celnego i precyzyjnego czyli zaklinacz byle jaki w 1s wiecej walnie i tyle w temacie co do grania strzelcem, beznadziejna klasa bez smoka
Refaim is offline  
Reply With Quote
Old 05-01-2013, 05:21 PM   #16
Freek.o
Junior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 11
Default

Grając Rycerzem na 70 nie widzę problemu na podjęcie walki z zaklinaczem nawet jeśli ma wyższą ocenę niż moja używając odpowiednich skilli wiem ze mogę go połozyc choć łatwo nie będzie to samo dotyczy Uzdro (pojdzie nawet szybciej niż Zaklinacza) wiec nie widze problemu jak wejdą lustrzanki dla tej klasy wtedy zobaczymy...
Ważne jest aby wiedząc ze będą jakieś zmiany przygotować się do nich i przemyslec strategie walki.
Bijąc po "staremu" wiadomo ze nie uda się nawet ze słabszym przeciwnikiem. Gra się ciagle zmienia i "zmusza" graczy do obmyślenia planu dalszego działania.
Może warto pomyśleć nad zmianą postaci albo wreszcie zrozumieć ze Uzdro jest klasą leczącą i w starciu potrzebuje wsparcia innej klasy
Freek.o is offline  
Reply With Quote
Old 05-01-2013, 09:30 PM   #17
Scourer
Banned
Rozpowszechnianie kłamliwych i fałszywych pomówień
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 75
Default

Quote:
Originally Posted by Ariestria View Post
Dlatego ja nie mam luster i rzucam sobie uzdrowienie jak chce i kiedy chce
Sco a może więcej w inta zainwestuj niż w ducha? Uzdro to raczej postać defensywna niż bijąca. A jeśli Ty wolisz walczyć to może lepiej by Ci było iść w intelekt. Swoją drogą zastanawiałam się kiedyś jak by się takim uzdro grało, dopakowanym w inta a duch minimalnie żeby dać rade siebie wyleczyć. Może masz ochotę przetestować Może takim uzdro będzie Ci się wygodniej grało. Bo skoro leczenie masz takie i nic Ci ono nie daje to może coś Ci da jak więkdzy dmg będziesz zadawał.
Nie ma tak różowo, nawet jak zamienię całego ducha na inteligencje to i tak nie będę miał żadnego na tyle silnego skila żeby zagrozić komukolwiek na zbliżonym poziomie, a przecież wtedy nie będę mógł się leczyć. Dlatego takie rady zostaw dla siebie.


Quote:
Originally Posted by *ahmed* View Post
Policzmy (sekundy): /ciach/

ja w ciągu 12 sekund zadam maksymalnie 240k obrażeń
Ty w ciągu 12 sekund zaleczysz 960k punktów życia

Wystarczy na zaleczenie siebie i smoka i czekanie na wsparcie klasy bijącej lub wycofanie się z pola walki - TAK na wycofanie lub wsparcie - NIE na ubicie wroga, bo uzdro nie jest od bicia - jest od leczenia!/ciach/
Wow ale pięknie to sobie wyliczyłeś ale NA PAPIERZE, no może jeszcze w cudowny sposób na stadionie by to wyszło, ale nie w trakcie normalnej walki.
Kilka uwag to tego co napisałeś:

1. masz tarczę wchłaniającą 25k? to teoretycznie blask i gniew powinien ci ją zbić (z krytykami ok 30-35k zadadzą) tyle, że NIGDY jakoś tej tarczy ci nie zbiłem, co więcej kilka osób może bić i może dopiero wtedy zniknie ale co się dzieje? Pojawia się znowu! Czyli zbijanie od początku. Tyle o tarczy.

2. piszesz, że zadasz 240k obrażeń w ciągu 12 sek, to jakim cudem już pierwszy hit zabiera mi prawie całe życie? trochę mi zostaje więc niech będzie, że zabrał mi 80k ale ja ok 50% wchłaniania mam (przy włączonej tarczy) czyli hit był za 120k co najmniej, w tym momencie chcę rzucić lepsze leczenie żeby się uleczyć owszem jakimś cudem czasem zdążę i się uleczę, ale 9 na 10 przypadków dostaję kolejnego, dobijającego hita nim w ciągu tej 1 sek rozwinie mi się pasek czaru to tyle jeśli chodzi o moje leczenie

3. inny przykład, atakuję mój smok (powinien zadać co najmniej ok 30k czyli teoretycznie zbić Ci tarczę - oczywiście teoretycznie bo nigdy to się jeszcze nie zdarzyło tarcza zawsze jest) uderzasz go, pada szybciej niż zdążę dać mu lepsze leczenie, smok ponad 100k życia pada na hita zero szans na danie lepszego które ładuje się 1 sek, owszem czasem się uda , część wchłonie/odbije nie ważne, grunt, że przeżyje więc teoretycznie powinienem go uleczyć (na stadionie myślę, że dałbym radę ale nie w walce na między serwerowej lokacji) ale lepsze leczenie pasek rozwija się smok życia nie dostaje, mamy strefę cudu, mam czas rzucam kolejne lepsze leczenie i co? nadal smok nie dostaje życia, w tym momencie ginie, owszem nie powiem kilka razy zdarzyło się, że miałem czas rzucić TRZECI raz lepsze leczenie lub weszło za pierwszym razem i smoka uleczyłem ale tylko po to żeby w następnej sekundzie padł na hita. Pytam się więc po co mi smok z założenia obrońca skoro pada od razu zamiast wytrzymać 3-4 takie uderzenia zanim padnie - bez leczenia oczywiście.

4. wyliczyłeś, że w ciągu 12 sek mógłbym wyleczyć ponad 900k obrażeń, może ale nie w walce bo nie mogę co sek rzucać lepszego skoro w walce zdarza się, że dopiero za 2 czy 3 razem wejdzie, dochodzą do tego ogłuszenia, cisze czy rozbrojenia i inne bonusy tylko z itemów, poza tym nie zawsze mam 80k leczenia to jest z krytykiem, a nie zawsze on wchodzi, mając trochę ponad 100k życia wystarczy, że tylko raz nie wejdzie czar tak jak powinien (pomijam przerwania, cisze itp), a jestem trupem.

Więcej już mi się nie chce pisać, podsumowując na papierze może i tak by to wyglądało ale TYLKO na papierze.


P.S.
Tak na marginesie ja nie widzę sensu w staniu i leczeniu się, aż mana się skończy, może jakbym miał kilka os do pomocy na moim poziomie to wtedy byśmy cię ubili tyle, że jakbym ich leczył to nie siebie, do tego lepsze to nie globalka więc tylko jednego na raz, a to sprowadza nas do tego, że zaklinacz (czy Ty czy vulcanik lub akarik) i tak by nas wybił, a to już jest chore, żeby jedna walcząca klasa (NIEBĘDĄCA TANKIEM) wytrzymywała atak kilku postaci i jeszcze je wybijała
Pomijam już, że nawet jak zbijemy tarczę to do zdjęcia jest jeszcze GRUBO ponad 100k życia i zanim to nastąpi to tacza znowu się pojawi.
Tak czy inaczej TYLKO ZABRANIE TARCZY ZAKLINACZOM może przywrócić balans w grze bo wtedy na pewno zaklinacz nie da rady wybić atakującej go grupki albo padnie albo będzie musiał uciec, a nie tak jak teraz stoi sobie i wybija wszystkich i nic nie można mu zrobić.
Scourer is offline  
Reply With Quote
Old 05-01-2013, 10:22 PM   #18
Scourer
Banned
Rozpowszechnianie kłamliwych i fałszywych pomówień
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 75
Default

Quote:
Originally Posted by Ariestria View Post
Dlatego ja nie mam luster i rzucam sobie uzdrowienie jak chce i kiedy chce
/ciach/
Przepraszam za posta pod postem ale ktoś ustawił możliwość edycji tylko przez 30 min od napisania - skąd taki pomysł

Ale do rzeczy, bonusy z przedmiotów lustrzanych, jak sama nazwa wskazuje są BONUSAMI DO TEGO CO JUŻ MAMY i mają coś dodawać, zwiększać ilość, skracać czas itd., a w przypadku czarodzieja DODAĆ tarczę, a nie KOMPLETNIE PRZEMODELOWAĆ CZAR. Normalnie uzdrowienie rzuca się w biegu (czas 0 sek/przeładowanie 2 sek) i sumuje się do 3x tak, że ostatnie nieźle leczy i lusterka powinny tylko dodać do tego tarczę (nie będę już wspominał o tym, że jak opisywano tę tarczę to miała się sumować do 10x - ha ha niezły dowcip), a nie zmieniać czar na 2 sek rzucenia, więc znika czar w biegu, 15 sek przeładowania, więc znika możliwość sumowania do 3x bo przy trwaniu 10 sek efektu leczenia, a przeładowaniu 15 sek jest to niemożliwe!
Skoro po wprowadzeniu przez kilka dni działało to jak powinno czyli było BONUSEM do czaru to pytam się PO KIEGO GROMA TO ZMIENIONO Komuś czarodzieja było za trudno zabić to załatwił taką zmianę
Dlaczego teraz BONUS NIE JEST BONUSEM tylko ... właśnie czym jest
Przed wejściem lusterek w ich opisie słowem nie wspominano, że będzie ZMIENIONY czar uzdrowienia - pisało, tylko że lusterka DODADZĄ do niego tarczę !!!


P.S.
Sprawdziłem na ss jakie robię sobie od czasu do czasu i jeszcze nie tak dawno czas przeładowania był 15 sek ale nie było czasu rzucania, w sumie to nie mogę sobie przypomnieć kiedy wprowadzono te 2 sek rzucania uzdrowienia. Czyli prześledźmy jaki miałem czar uzdrowienia:
- 0 sek tworzenia, 2 sek przeładowania,
- wejście lusterek: dodano tarczę, 0 sek tworzenia, 2 sek przeładowania (TYLKO W TYM MOMENCIE BYŁO WSZYSTKO TAK JAK POWINNO)
- zmieniono po kilku dniach: 0 sek tworzenia, 15 sek przeładowania
- zmieniono nie wiadomo kiedy: 2 sek tworzenia, 15 sek przeładowania i czarodziej stracił 1 użytecznego skila
Scourer is offline  
Reply With Quote
Old 05-02-2013, 06:44 AM   #19
Sir Vimes
Senior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 140
Default

2 sekundy tworzenia są od nowych książek
Sir Vimes is offline  
Reply With Quote
Old 05-02-2013, 12:20 PM   #20
Aksamitka
Junior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Sir Vimes View Post
2 sekundy tworzenia są od nowych książek
Hmm, jeśli jest jak mówisz to oznacza, że wprowadzenie luster u czarodzieja nie jest żadnym bonusem (polecam wyjaśnienie słowa bonus w wikipedii) bo:
1. był sobie skill
2. wprowadzono lustra, był nadal, zyskiwał na jakości
3. pogorszono jakość
4. jeszcze bardziej pogorszono jakość

tylko po, aby wprowadzić nowe książki, dzięki którym, skill staje się gorszy niż w pkt 2

No chyba dobrze to zrozumiałam, czyli: po wprowadzeniu luster u zaklinaczy, znacznie pogorszona zostanie jakość ich głównego skilla, tylko po to, aby po uzyciu fioletowej książk, stała się gorsza niż w stanie pierwotnym,
__________________
pol3 sojusz WAR
Aksamitka lvl 70 uzdrowicielka, czarny smok >>SWANTEWIT<<
Rugewit lvl 87 zaklinacz lodu, czarny smok >>SWAROŻYC<<
Aksamitka is offline  
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off