Go Back   FRAGORIA - New MMORPG | Online Game > Strefa użytkowników > Ogólne Omawianie

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-28-2013, 03:53 PM   #1
Scourer
Banned
Rozpowszechnianie kłamliwych i fałszywych pomówień
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 75
Angry Odnośnie: Książęce Walki - wzmocnienie bomb

Weźcie wreszcie się ogarnijcie i NAPRAWCIE BŁĘDY, a nie wymyślacie jakieś badziewne zmiany, które w tej chwili nikomu nie są potrzebne. Takie zmiany, czy doszlifowywanie można robić jak gra jest dobra, a nie jak jest to śmieszna prealfa bo inaczej jej nazwać nie można !

Od kilku tygodni (ostatnie update) NIE DA SIĘ GRAĆ !!!!
Nie wiem co żeście spieprzyli ale jeszcze niedawno jak byłeś zaklinaczem ognia (to do ahmeda) razem z łasiczką we dwóch nie mogliście mnie spalić bo mogłem się wyleczyć i to przez długi czas. Teraz byle spalacz może mnie załatwić bo w cudowny sposób mana mi znika. Przykład z epika, kiedyś stałem leczyłem wszystkich i nawet smoka zdążyłem i długo leczyłem mana wolno się zużywała, a od ostatnich zmian rzucę 2-3 globalki jakieś lepsze leczenie i może gniew niebios i nie mam many !!!! Wyjaśnicie mi ten cud ? Do tego wcześniej wystarczyło, że przez chwilę nie biłem i mana odrastała w max 3-4 strzałach, a teraz nie dość, że czekam co najmniej 10-15 sekund i nadal mi nie odrasta to jak już zacznie to robi to 2x mniejszymi kawałkami !!! Do tego przecież cały czas ulepszam postać, zwiększam ilość ducha (szybszy odrost many) i zamiast mieć łatwiej to mam gorzej. CO TO MA BYĆ !!!!

Dlaczego po ostatnich zmianach kamienie wody na chowańcu zamiast go chronić od spalania to ZWIĘKSZAJĄ zadawane obrażenia? Przez to 60+ spalacz zabija mojego 90lv smoka jak nie zdążę go wyleczyć, bo nie dość, że wchodzą w niego pełne obrażenia (cud 30 lv różnicy, a wchodzą pełne obrażenia) to jeszcze są nawet większe BO KAMIENIE DZIAŁAJĄ ODWROTNIE !!!

Dlaczego gdy chowańca atakuje postać powyżej 86lv to dopiero za trzecim lub czwartym razem dopiero wchodzi w niego lepsze leczenie (oczywiście jak dożyje do tego czasu) bo 2-3 razy tylko pasek czaru się rozwija , mana schodzi, a zwierzak nie dostaje życia !

A najlepsze na koniec: uzdrowiciele typu Anili czy Unbidena (mogłem przekręcić nick) KOMPLETNIE NIE TRACĄ MANY !!!! Biłem ich sam to w kilka sek straciłem cała manę i koniec walki. Jak biło ich dziesięć osób to delikatnie mana im schodziła ale za chwilę odrastała i mieli PEŁNĄ !!! KOLEJNY CUD ???

A MOŻE PO PROSTU ZBUGOWANO MI POSTAĆ?
Oficjalnie zgłaszam prośbę o sprawdzenie mojej postaci bo mając 11k ducha szybciej odrastała mi mana niż jak teraz gdy mam prawie 13k !
Zawsze było tak że inteligencja dawała ILOŚĆ many, a duch SZYBKOŚĆ jej regeneracji ale może dlatego, że teraz są sami zaklinacze coś pod siebie zmieniliście i teraz odrastanie też zależy od inteligencji, a duch to tylko wielkość leczenia? Tyle, że o takich zmianach to trzeba po pierwsze informować, a po drugie to cios w jaja dla tych co wywalili kasę na klasę którą nagle ot tak sobie zmieniacie (to jednak tylko spekulacja bo przykład tych 2 uzdrowicieli pokazuje, że mana jednak może odrastać szybko i prawie się nie zużywać).
Scourer is offline  
Reply With Quote
Old 04-28-2013, 05:17 PM   #2
*ahmed*
Senior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 263
Default

Zamiast miotać bezpodstawne oskarżenia względem administracji i innych gracji poproszę o kilka screenów lub filmik, na którym będzie widać te rzekome błędy.

Część z nich ma miejsce i zgadzam się z tym.
Kamienie wody na chowańcach nie działają prawidłowo (zostało to już zgłoszone do poprawienia), ale na pewno nie zwiększają obrażeń. Opieram się na własnych doświadczeniach - mam smoka z kamieniami wody.
Kolejną bzdurą jest twierdzenie jakoby różnica leveli zmniejszała obrażenia - postać z niższym levelem ma karę tylko do szansy zadania obrażeń krytycznych, a nie do wielkość zadawanych podstawowych obrażeń. Cechą charakterystyczną zaklinacza ognia jest to, że przez cały czas zadaje on prawie identyczne obrażenia poprzez spopielenie - nie ma w jego przypadku skilli zadających większy dmg. Zaklinacz ognia cały czas będzie zatem bił mocno, ale w przypadku niższego poziomu bez krytyka.
Bzdurne jest twierdzenie o cudownie szybkim spadaniu many i braku jej regeneracji. Wczoraj walczyłem (jako zaklinacz ognia) przez prawie DWIE minuty z uzdrowicielem Iad Soblazna z serwera Litwa-1 - mana mu się regenerowała prawidłowo i ubywała też prawidłowo. Efekt był taki, że nie zabiłem go i przyszli ze wsparciem koledzy z jego sojuszu. Wniosek? Mana regeneruje się w trakcie spoczynku, kiedy postać nie używa żadnych umiejętności, w innym przypadku nie zacznie się regenerować. Dodatkowo musi minąć chwilka, zanim postać wejdzie w stan spoczynku i mana dopiero wtedy zacznie się regenerować. Dodam skromnie, że wiem co piszę bo sam grałem przez długi czas czarodziejem
Co do jakości leczenia - trzeba mieć książki dobre i set. Dobry uzdrowiciel wyleczy lepszym leczeniem około 100k życia na raz. Dodajmy do tego, że może je dawać co minutę, a do tego ma globalkę która znosi negatywne wpływy

Na koniec powtórzę moją prośbę:

poproszę o przygotowanie filmiku/ów na których widać te ewidentne błędy gry. Niezwłocznie przekażemy je do programistów celem sprawdzenia.

PS.
nieładnie jest tak rzucać bezpodstawne oskarżenia - kto niby miałby bugować postać i w jakim niby celu? I do tego akurat Pańską
*ahmed* is offline  
Reply With Quote
Old 04-28-2013, 09:12 PM   #3
Scourer
Banned
Rozpowszechnianie kłamliwych i fałszywych pomówień
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 75
Default

Quote:
Originally Posted by *ahmed* View Post
/ciach/
Bzdurne jest twierdzenie o cudownie szybkim spadaniu many i braku jej regeneracji. Wczoraj walczyłem (jako zaklinacz ognia) przez prawie DWIE minuty z uzdrowicielem Iad Soblazna z serwera Litwa-1 - mana mu się regenerowała prawidłowo i ubywała też prawidłowo. Efekt był taki, że nie zabiłem go i przyszli ze wsparciem koledzy z jego sojuszu. Wniosek? Mana regeneruje się w trakcie spoczynku, kiedy postać nie używa żadnych umiejętności, w innym przypadku nie zacznie się regenerować. Dodatkowo musi minąć chwilka, zanim postać wejdzie w stan spoczynku i mana dopiero wtedy zacznie się regenerować. Dodam skromnie, że wiem co piszę bo sam grałem przez długi czas czarodziejem /ciach/
Dobrze powiedziałeś: GRAŁEŚ, wtedy czarodziej był dobry i nic nie było popsute, nie było tylu błędów i cyrków co teraz, nie było lustrzanek i przekokszonych zaklinaczy. Poza tym napisałem chyba wyraźnie, że jeszcze kilka tygodni temu grało się w miarę dobrze (poza znanymi błędami) i po zmianach się schrzaniło. Ja gram uzdrowicielem ostatnie ponad półtora roku więc dokładnie widzę jakie następują zmiany. I jeżeli widzę, że coś się zmieniło to mówię. Nie wiem, może to przypadłość tylko moja (chociaż inni czarodzieje także skarżą się, że mana ostatnio znika 2x szybciej niż wcześniej), albo mojego serwera tego nie wiem, Wy jesteście od tego by to wyjaśnić, ja podaję tylko fakty co się dzieje.

Co do kamieni na smoku to sprawdzone na stadionie, obrażenia bez kamieni, a potem z kamieniami i zamiast zmaleć gdy założyłem kamienie to obrażenia wzrosły o ok 2k, mówię tylko co widzę.

Co do filmików to wcale nie jest tak prosto pokazać to co akurat się dzieje, nie da się pokazać jakie klawisze wciskam, ile razy i że nie ma na to reakcji, a głównie o to właśnie chodzi. Poza tym próba nagrania czegoś ma tylko sens na lokacji miedzy serwerowej bo tylko tam są problemy, na naszym serwerze nie działają tylko kamienie na smoku, reszta jest ok, dopiero jak wychodzi się na karawanę, czerwona jaskinia, epiki to widać to co opisywałem. Poza tym, przez te błędy mam już taką niechęć do gry, że nie wiem jak mam się jeszcze zabrać za robienie filmów - ani czasu ani chęci

Nie mówię też, że zrobiono coś specjalnie, to może być zwykły błąd na postaci, może na serwerze, nie wiem dlatego proszę o sprawdzenie, poważam, ja tylko widzę różnicę w grze kilka tygodni temu i dziś.
Scourer is offline  
Reply With Quote
Old 04-29-2013, 05:53 AM   #4
Aksamitka
Junior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 25
Wink

Kiedyś........ dawno dawno temu, mając ledwo fiolet ocenkę, bez żadnych problemów, niemal spacerkiem, przebiegałam złotą i czerwoną 70-tkę, ciągnąc za sobą stado mobów i świetnie się przy tym bawiąc. Później przyszedł słynny update w grudniu 2012, z "ulepszeniami" uzdrowiciela i cóż się stało? Miałam 6575 ducha i 1751 inteligencji, przed upkiem fioletowe uzdrowienie poz.4 dawało mi ok 25k krytyka, po upku 18k, a bez krytyka 9k, przedtem ponad 14k. Posłuchałam więc mądrych rad i podniosłam ducha na 8104 i inteligncję na 3628 (na potkach, których stale używam, wzrastają mi jeszcze o 1k), wtedy wprowadzono wchłanianie z biżuterii. Mam 3-ci bonus, czyli wchłanianie 20% naniesionych obrażeń, tyle że od tej zmiany, jest jeszcze gorzej, nie jestem w stanie przebiec już jaskini bez złotych elek ducha, inteligencji i hartu, moby mnie zżerają. Zastanawiam się więc czy ponieść masakryczne koszty wkręcenie jeszcze dwóch sztuk biżuterii na +11, tylko po to, żeby podnieść wchłanianie o 3%., skoro 20% wchłaniania, nie tylko nie polepszyło, ale wręcz pogorszyło moje umiejętności.

Uzdrowiciele, którzy nie posługują się różnego rodzaju "polepszaczami", są klasą wymierającą we Fragorii. Osobiście znam trzech, którzy wbijając lvl 70+, zmienili się w zaklinaczy. Nie jest to żaden koszt, jeśli się jest ubranym w tkaninę. Ponieważ lubię być uzdro, więc doszłam do wniosku, że na Aksamitce lvl-a nie wbiję nigdy. Po co??? Już teraz, na 70 lvlu, byle zaklinacz ognia, z ledwo fioletową ocenką, spala mnie razem ze smokiem na półtora hita? Czy zaklinacz lodu zdejmujący 1 skilem 77,7k hp mojego smoka, gdy ten ma krytyk 19k, przy ocenie 14k, inkrustowany na czerwono kamieniami siły i wody, które nic nie dają. Wręcz przeciwnie, wygląda na to, że inkrustacja horrendalnie drogimi kamieniami wody, pogarsza wartość bojową smoka.

Cytując siebie http://pl.fragoria.com/forum/index.php?topic=5004.0, nie poprawiło się nic, chociaż ocenkę mam 12,2k a na smoku 14,1k. I proszę uprzejmie, o nie wypisywanie głupot, że to przeciętne parametry na 70 lvl-u. Przeciętna ocena to ok 9k, a na smokach nawet mniej, chociaż....... w mojej ocenie, dużo lepiej być zaklinaczem zdecydowanie poniżej przeciętnej, niż uzdrowicielem powyżej przeciętnej.: P
__________________
pol3 sojusz WAR
Aksamitka lvl 70 uzdrowicielka, czarny smok >>SWANTEWIT<<
Rugewit lvl 87 zaklinacz lodu, czarny smok >>SWAROŻYC<<
Aksamitka is offline  
Reply With Quote
Old 04-29-2013, 09:12 AM   #5
Refaim
Member
Info
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 54
Default

co do twojego biegania po nocnej to nie wiem jak to robisz ja biegam sobie 69 uzdro z ocenka jakies 5k i daje rade bez problemu, moze pora sie zastanowic co sie ciska i kiedy a nie na slepo walic w klawiature, po ostatnim upku z wchlanianiem troszke ciezej sie biega ale i tak daje rade wiec nie wiem jakim cudem z taka postacia ty masz problemy, co do uzdro to z nowymi ksiazkami sa najlepsza klasa do tankowania bardzo ciezcy do zabicia, uzdro z ocenka jakies 17k i zycia kolo 100k jak bedzie stal i ciskal lepsze nie do zabicia przez strzelca z taka sama ocenka i smokiem 19k, chyba ze zamiast sie leczyc bedzie biegac jak to nie ktorzy robia i potem sie dziwia ze padaja
Refaim is offline  
Reply With Quote
Old 04-29-2013, 11:31 AM   #6
Aksamitka
Junior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Refaim View Post
co do twojego biegania po nocnej to nie wiem jak to robisz ja biegam sobie 69 uzdro z ocenka jakies 5k i daje rade bez problemu, moze pora sie zastanowic co sie ciska i kiedy a nie na slepo walic w klawiature, po ostatnim upku z wchlanianiem troszke ciezej sie biega ale i tak daje rade wiec nie wiem jakim cudem z taka postacia ty masz problemy, co do uzdro to z nowymi ksiazkami sa najlepsza klasa do tankowania bardzo ciezcy do zabicia, uzdro z ocenka jakies 17k i zycia kolo 100k jak bedzie stal i ciskal lepsze nie do zabicia przez strzelca z taka sama ocenka i smokiem 19k, chyba ze zamiast sie leczyc bedzie biegac jak to nie ktorzy robia i potem sie dziwia ze padaja
Wiesz Ref, jak TY coś napiszesz, to nie wiem czy śmiać się czy płakać ( i sory, nie tylko z tego CO ale też JAK piszesz )

Przecież mówiłam że JA gram uczciwie bez "polepszaczy"
__________________
pol3 sojusz WAR
Aksamitka lvl 70 uzdrowicielka, czarny smok >>SWANTEWIT<<
Rugewit lvl 87 zaklinacz lodu, czarny smok >>SWAROŻYC<<
Aksamitka is offline  
Reply With Quote
Old 04-29-2013, 12:50 PM   #7
Refaim
Member
Info
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 54
Default

teraz nie mam pojecia o co ci chodzi a jakie ja polepszacze stosuje i nie uczciwie gram? jakas kolejna plotka w waszym wykonaniu, brawo wymyslaljcie dalej te swoje teorie spiskowe, po prostu jedna osoba umie skile ciskac inna nie potrafi tego robic, ja na szlaku duzo walcze to widze, postacie niby takie same ale z jednym ciezko sie walczy bo potrafi grac inny juz nie, ale po co sie zastanawiac nad tym zeby grac lepiej tylko wymyslic ze tamci na pewno jakies kody stosuja i oszukuja bo to nie mozliwe zeby ktos potrafil lepiej ciskac skile niz ja, najlepiej winy szukac wszedzie w kolo tylko nie u siebie, uzdro biegajace i walace gniewem zamiast leczyc sobie smoka i siebie a potem nagle sie budzace z reka w nocniku bo zycie sie skonczylo i jakim cudem skoro jakies 10s temu mialem pelne ale na nie przez ten czas nie patrzylem bo bylem zajety gonieniem strzelca czy tam zaklinacza i biciem go gniewem, tak wy gracie a potem placz ze uzdro do dupy
Refaim is offline  
Reply With Quote
Old 04-30-2013, 01:24 AM   #8
Aksamitka
Junior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 25
Default

Nie piszę w tym wątku, żeby się nawalać słownie
Miał to być teks o słabości, a nawet o znacznym pogorszeniu się możliwości uzdrowiciela.
Naprawdę, czy nikt nie zauważył, że na wyższych lvl-ch, uzdro staje się klasą wymierającą (a gdybym miała manię prześladowczą, to powiedziałabym, że na pol3 uzdrowiciele mają gorzej niż gdzie indziej).

Nie biegam za zaklinaczem ognia, bo jeśli da mi spalanie, to gdybym biegała, on już nic nie musi robić.
Jak mam leczyć smoka od obrażeń zaklinacza lodu
Jak w ogóle mam leczyć, jeśli dostanę ogłuszenie lub ciszę na 6sek?
Jak mam się leczyć, jeśli berserk, nie mający żadnego peta stanie obok mnie i daje mi ogłuszenie non stop, a w międzyczasie walnie za 40k?
itd.....itd.....

Uzdrowiciel nie ma ŻADNEGO porządnego skila, odpowiedniego dla swojej klasy, czyli LECZĄCEGO, którego moc i czas rzucenia, byłyby adekwatne, do skili innych klas.

No niektórym, w "cudowny" sposób nie ubywa many czy życia, a jeśli już, to jakoś błyskawicznie im wracają.
I nie pisałam o tobie Refaim, jeśli tak to zrozumiałeś, to przepraszam, przecież ja na oczy nie widziałam twojego uzdrowiciela, więc jak mogłabym o nim pisać ( nawiasem mówiąc, strasznie dużo w Twoich wypowiedziach jadu jest, a to tylko gra )

U mnie wygląda to tak:
Fioletowe uzdrowienie poz.4: 9,6k, krytyk 19k, co 3 sek, rzut w biegu
Lepsze leczenie: 10,5k, krytyk 21k, ładowanie 5 sek, trzeba się zatrzymać
Ogłuszenia z siebie nie zdejmę niczym, chociaż z innych mogę rozproszeniem.
No jest jeszcze promieniowanie: krytk nawet do 17k, hoho
i lepsze leczenie, ale czas przeładowania 5 min, więc nie ma o czym mówić.

O skilach ofensywnych nie będę mówić, bo uzdro jest od leczenia, wspomnę tylko o gniewie, bo daje ogłuszenie AŻ na 1 sek, od czasu do czasu.

przy 8104 ducha, 3628 inteligencji, na 70 lvl-u

......i to by było na tyle

dziękuję i pozdrawiam
__________________
pol3 sojusz WAR
Aksamitka lvl 70 uzdrowicielka, czarny smok >>SWANTEWIT<<
Rugewit lvl 87 zaklinacz lodu, czarny smok >>SWAROŻYC<<
Aksamitka is offline  
Reply With Quote
Old 04-30-2013, 07:52 AM   #9
Refaim
Member
Info
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 54
Default

jak czytam co piszesz to sie zastanawiam czy my gramy w ta sama gre bo mam wrazenie ze u was na pol3 jakas inna wersja jest, na 70 sie zgodze ze uzdro to tylko na bosy sie nadaje, ale juz na 70+ to stawialbym ja na rowni z zaklinaczami jesli chodzi o grywalnosc, oczywscie trzeba sie pomeczyc i nowe ksiazki przeczytac te na 70+, wiem bo biegalem takim uzdro na 86 i sie nim gra duzo latwiej niz moim strzelcem, to ze stuny caly czas dostajesz to nie mozliwe bo dostaniesz na poczatku 3s potem 1s a potem juz nic, a jak juz dostaniesz 3s ogluszenia to potem cisza z jakeis 4s z fioletowej ksiazki mi wchodzi na strzelcu wiec nie pisz ze caly czas masz ogluszenie bo to nie mozliwe przy obecnym systemie foworyzujacym uzdro, jak wiecej sie bije osob praktycznie moja najwieksza bron przeciwko uzdro i zaklinaczom czyli cisza jest na nic, tak samo regen many mi nie wchodzi wcale bo kazdy ma niewrazliwosci i nie wiadomo co i ogolnie jedynie precyzyjny i celny mi zostal do walki a kiedys mialem duzo wiecej fajnych skili i ogolnie strzelec coraz gorszy jest kiedys tylko zaklinacze go bili a teraz juz i uzdro go klepie( mowie tu o poziomach 80+ na 70 nie ma co patrzec tam zaklinacze kroluja i nikt im nie podskoczy :P)
Refaim is offline  
Reply With Quote
Old 05-01-2013, 07:22 AM   #10
Scourer
Banned
Rozpowszechnianie kłamliwych i fałszywych pomówień
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 75
Default

Quote:
Originally Posted by Refaim View Post
/ciach/ na 70 nie ma co patrzec tam zaklinacze kroluja i nikt im nie podskoczy :P)
Tak, do 70lv zaklinacz z o połowę mniejszą oceną niż celu zabije każdą inną klasę mimo chodzenia w tkaninie - super balans nie ma co. Nie prawdą jest, że królują tylko do 70lv, powyżej na lv 80+ to nawet nie królują, a wręcz są chodzącymi bożkami nie do zabicia w walce 1:1. Co to za cudowna klasa, że żeby go zabić musi go bić 10 osób innych klas na podobnym levelu i z podobną oceną? Ile razy jeszcze mam pisać, że tak nie może być albo się ma skile bijące na maxa albo skile obronne na maxa NIGDY TO I TO. Aby gra wróciła do "normalności" to obrona (czytaj: tarcza) musi zniknąć lub mieć 5 min przeładowania jak pełne uzdrowienie u czarodzieja. Zaklinacz w tym momencie wygląda tak jak czarodziej jeśli pełne uzdrowienie miałoby czas przeładowania skrócony do 10 sekund !! Zróbcie tak, zmniejszcie czas czarodziejom na 10 sek. pełnego i nagle okaże się, że czarodziej stanie się niezniszczalny. Mi jako grającego tą klasą pasowałoby to idealnie tak jak teraz zaklinaczom ich tarcza, ale zabierzcie im tarcze albo dajcie jej przeładowanie na 5 minut + rzucanie, a nie, że jest pasywna i automatyczna to momentalnie 70% zaklinaczy zniknie z fragorii i wrócą do poprzednich klas - tyle w temacie.
Scourer is offline  
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off