Go Back   FRAGORIA - New MMORPG | Online Game > Strefa użytkowników > Szukasz odpowiedzi na swoje pytania?

Closed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-03-2015, 01:38 PM   #1
przemek631
Member
Info
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 35
Default Kilka pytań do administracji

Z racji tego że już za kilka dni mija moje ponad czteroletnie granie w tą że grę mam kilka pytań odnoszących się do jej grywalności a także jej rozbudowy i proszę o rzetelną odpowiedź a nie zwodzenie za nos.

Pytanie Pierwsze:
Dlaczego do tej pory nie zostały wprowadzone złote książki na inne klasy, za to postanowiliście wprowadzić możliwość robienia fioletowych podstawowych aby móc potem używać książek z karawany oraz skrzynek. Różnica pomiędzy niebieskimi a fioletowymi jest ogromna dlaczego nie możemy mieć możliwości zminimalizowania jej poprzez wyprodukowanie z surowców książek złotych. Jeśli takie mają być wprowadzone to kiedy.

Pytanie drugie:
Dlaczego do tej pory nie można przekazywać medali innych niż fioletowe pomiędzy graczami nie chodzi mi tu o handel który powinien być zablokowany lecz o zwykle przekazanie w celu szybszego zbicia podatku na poszczególnych levelach. Jeśli to jest niemożliwe to powinno być możliwe przekazanie medali swoim postaciom. Proszę tu nie pisać że teraz na niskich levelach dużo medali leci ze skrzynek bo nikt nie będzie czekał aż zbije wszystkie podatki z samych skrzynek to nie ma sensu.

Pytanie trzecie:
Czemu do tej pory cena przekazania smoka jest cały czas na poziomie Miliona, skoro smoki stały się tak powszechne i w sumie teraz nie są żadnym wsparciem bo giną na hita od ukłucia czy wachlarza lub są po prostu spalane. Wielu graczy ma po kilka smoczków na postaci natomiast na altach nie bo cena przekazania jest zbyt wysoka, czemu nie ma możliwości podobnie jak z medalami przekazania ich swoim postaciom za darmo.

Pytanie czwarte:
Dlaczego do tej pory zamek 2 jest tak obciążony że grywalność schodzi na drugi plan, jest brak płynności, większość czasu spędza się w podziemiach zamiast korzystać z przyjemności walki. Zaraz usłyszę że to winna serwerów których ostatnio naliczyłem 26 pomnóżmy to x 17 dodając po 2 osoby z każdego serwera jako obserwatorów wyjdzie nam ile 442 osoby plus tyle samo chowańców co w konsekwencji prowadzi do zamulenia całego serwa który po prostu nie wyrabia. Więc albo dokonajcie zmiany serwera na bardziej wydajniejszy albo dołóżcie nowe do pomocy.


Pytanie piąte:
Dlaczego do tej pory w grze nie pojawiły się wymieniacze na niebieskie odznaki jak i zielone. Czemu gracze nie mają możliwości wymiany niebieskich oraz zielonych itemów które tak gęsto lecą z jaskiń

Pytanie szóste:
Dlaczego notorycznie powracają te same błędy po aktualizacjach, skoro piszecie że błąd jest naprawiony to dlaczego one powracają? Przykład problemy z logowaniem wejściem na między serwerowe lokacje jazda na koniu na grach, znikające pigułki, podnoszenie skrzynek za pomocą klawisza L jak już nikogo nie ma. Więc albo je naprawiacie albo je maskujecie.


Pytanie siódme:
Czemu czary u zielarzy typu: Kwiat Życia oraz Odnowienie życia nie są czarami globalnymi lecz czarami leczącymi pojedyncze jednostki, z tego co pamiętam za leczenie pojedynczych jednostek miał być odpowiedzialny czarodziej a zielarz za leczenie grup, więc czemu czary tej klasy są nieprzystosowane pod grupę, zapewne okazało się że zielarze stali by się wtedy niezastąpieni a czarodzieje zeszli by na drugi plan, mimo wszystko oczekuję szczegółowej odpowiedzi.

Pytanie ósme:

Do czego służą patrząc na rozwój gry zwykłe chowańce?

Pytanie dziewiąte:
Dlaczego system płatności jest nie zbalansowany tzn co mam na myśli:
Gracz Niemiecki za 20 euro mam więcej szmaragdów niż Polak za 100 zł

Pytanie dziesiąte ostatnie:
Coraz głośniej słychać o połączeniu Polskich serwerów. Czy taka akcja jest planowana jeśli tak to w jakim celu i po co? Nie wywiniecie się bo tą informację mam od kilku osób które znają realia gry jak i administrację.

Odpowiedzi oczekuję od najwyższego rangą z Polskich modów Pana Osservatore jeśli on jej nie udzieli to proszę o odpowiedź jego przełożonego jakim jest Pan Lazarus mogą być one po Angielsku przetłumaczę sobie. Jeżeli nie otrzymam żadnej odpowiedzi uznam że jesteście niekompetentni i niegodni piastowania takich stanowisk w grze. Wtedy postaram się napisać E-mail do administracji gry w celu zgłoszenia waszej nierzetelności i ukarania was za brak informacji o które proszę bo skoro wydaję na tą grę jakiekolwiek pieniądze to oczekuję rzetelnych informacji na jej temat w każdej sprawie.

Pozdrawiam Przemysław Boszczyk.
__________________
Nick w grze: Heracles
Serwer: Polska- 2
Gildia: WAR-iat
Klasa: Czarodziej Level 81 Ocena: 13074
Chowaniec: Potężny smok Ocena 11802
W grze od 07.01.2011
przemek631 is offline  
Old 02-04-2015, 10:06 PM   #2
Osservatore
Senior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 275
Default

Szanowny graczu,

1. Struktura umiejętności zaklinaczy jest inna, nie mają one do poziomu (lvl) 71 klasycznych poziomów, a ich rolę przejęło wprowadzenie złotych książek. Na chwilę obecną nie istnieje konieczność dodawania złotych książek dla innych klas. Co więcej, naruszyłoby to balans gry.

2. Reputacja w cechach dla określonej postaci ma być zdobywana przez tą właśnie postać. Fioletowe medaliony są wyjątkiem przez wzgląd na poziom trudności ich uzyskania.

3. Przekazywanie smoków ma nieść za sobą pewne koszty przez wzgląd na ich wartość bojową.

4. Programiści intensywnie pracują nad optymalizacją masowych gier PvP.

5. Zielone i niebieskie znaki mają być zdobywane przez gry z podpisu między innymi celem nabrania przez graczy wprawy w tych grach. Możliwość uzyskiwania fioletowych znaków za fioletowe przedmioty jest wyjątkiem ze względu na poziom trudności ich uzyskania.

6. W tak dużym projekcie jak Fragoria występuje mnogość zależności pomiędzy elementami gry, przez co zmiany w jednym elemencie mogą wpłynąć na kilka innych, jednakże programiści dokładają starań, by jak najszybciej eliminować takie błędy.

7. To, że Zielarz ma zajmować się leczeniem i wspieraniem grupy nie oznacza, że wszystkie jego czary mają działać na grupę. Warto zauważyć, że uczynienie czaru działającym tylko na pojedynczego gracza pozwala uczynić go silniejszym, dzięki czemu Zielarz ma realne szanse w walkach 1 vs 1.

8. Zwykłe chowańce mogą pełnić rozliczne funkcje: "kanapek", chowańców ozdobnych, tańszych chowańców (pod względem ilości zużywanej karmy na czas) do zbierania surowców garbarza itp.

9. Nie jest to regułą bowiem wartość zakupu zależy od pośrednika i szczegółów podpisanej z nim umowy. Nie każda umowa pozwala nabyć graczom szmaragdy z najlepszym możliwym przelicznikiem, ale dzięki tej różnorodności gracze dysponującymi ograniczonymi możliwościami zakupu, mogą je nabyć.

10. Jeśli będą takie plany to informacja o tym zostanie przekazana graczom.

Fragoria Team
__________________
Osservatore
Osservatore is offline  
Old 02-05-2015, 12:44 PM   #3
przemek631
Member
Info
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 35
Default

Quote:
Originally Posted by Osservatore View Post
Szanowny graczu,

1. Struktura umiejętności zaklinaczy jest inna, nie mają one do poziomu (lvl) 71 klasycznych poziomów, a ich rolę przejęło wprowadzenie złotych książek. Na chwilę obecną nie istnieje konieczność dodawania złotych książek dla innych klas. Co więcej, naruszyłoby to balans gry.

2. Reputacja w cechach dla określonej postaci ma być zdobywana przez tą właśnie postać. Fioletowe medaliony są wyjątkiem przez wzgląd na poziom trudności ich uzyskania.

3. Przekazywanie smoków ma nieść za sobą pewne koszty przez wzgląd na ich wartość bojową.

4. Programiści intensywnie pracują nad optymalizacją masowych gier PvP.

5. Zielone i niebieskie znaki mają być zdobywane przez gry z podpisu między innymi celem nabrania przez graczy wprawy w tych grach. Możliwość uzyskiwania fioletowych znaków za fioletowe przedmioty jest wyjątkiem ze względu na poziom trudności ich uzyskania.

6. W tak dużym projekcie jak Fragoria występuje mnogość zależności pomiędzy elementami gry, przez co zmiany w jednym elemencie mogą wpłynąć na kilka innych, jednakże programiści dokładają starań, by jak najszybciej eliminować takie błędy.

7. To, że Zielarz ma zajmować się leczeniem i wspieraniem grupy nie oznacza, że wszystkie jego czary mają działać na grupę. Warto zauważyć, że uczynienie czaru działającym tylko na pojedynczego gracza pozwala uczynić go silniejszym, dzięki czemu Zielarz ma realne szanse w walkach 1 vs 1.

8. Zwykłe chowańce mogą pełnić rozliczne funkcje: "kanapek", chowańców ozdobnych, tańszych chowańców (pod względem ilości zużywanej karmy na czas) do zbierania surowców garbarza itp.

9. Nie jest to regułą bowiem wartość zakupu zależy od pośrednika i szczegółów podpisanej z nim umowy. Nie każda umowa pozwala nabyć graczom szmaragdy z najlepszym możliwym przelicznikiem, ale dzięki tej różnorodności gracze dysponującymi ograniczonymi możliwościami zakupu, mogą je nabyć.

10. Jeśli będą takie plany to informacja o tym zostanie przekazana graczom.

Fragoria Team
1. Jeśli uważa Pan że złote książki na inne klasy są niepotrzebne najwidoczniej nie grał Pan innymi klasami. Przepaść jest ogromna w zależności od klasy skilla siły ataku. Więc po co na początku pisaliście że książki będą a teraz że nie ma konieczności? Patrząc na to że coraz większa liczba osób lata na pomarańczowych książkach balans klas już jest zaburzony i w dużej ilości przypadków niesprawiedliwy, złote książki powinny być podstawą na 70 levelach dla każdej klasy a niebieskie i zielone dla klas z niższym levelem

2. Przecież punkty reputacji będą zdobywane na daną postać tak czy inaczej jeśli nie zrozumiał Pan pytania to chodziło w nim oto dlaczego nie można przekazać medali żeby przyspieszyć proces zdobywania tych punktów właśnie przez medale. Pisząc że fioletowe medale jest zdobyć trudno jest Pan śmieszny iż przy częstotliwości bicia bosów we wszystkich jaskiniach i nakładzie graczy jest to banale, w przeciwieństwie do zdobywania medali złotych i zielonych zwłaszcza na niskich levelach.

3. Smoki niosą wartość bojową ??? Pytam się jaką? Chyba że mówimy tu o smokach na 93 levelu z wyceną prawie 40 tyś, bo na niskich levelach jest ona żadna. Mogę się jedynie zgodzić z tym że są pomocne w niskich jaskiniach ale też tylko do bicia bosów. W żadnym innym wypadku nie są one wyznacznikiem siły gracza, bo przy dobrze rozbudowanym tzw Polskim Januszu który jest np zaklinaczem smok pada na strzał. Wartość bojową miały wtedy jak były rzadkie a nie stały się ogólnodostępne. I po raz kolejny nie rozumie Pan Pytania iż chodziło mi oto żeby gracze którzy mają po kilach smoków z gier mogli je przekazać za darmo na swoje postacie.

4. Intensywność pracy programistów jest jak Polska kolej "Nie wiadomo kiedy będzie zmodernizowana ale kiedyś na pewno" Przez cztery lata mojej gry grywalność zamku 2 odkąd dana gra została wprowadzona nie zmieniła się wogóle dalej te same lagi, płynność gry żadna, walka bez sensu jeśli połowę spędza się w podziemiach. Cztery lata!!!!!! gry i żadnej poprawy i to jest praca programistów ich powinno się zwolnić biorą za to pieniądze a efektów nie widać. Za to zafundowaliście nam książęce walki, kljent 3 D Unity miał być wielką pompą a okazał się wielkim bublem.

5. Odnośnie tego pytania również Pana odpowiedź jest bez sensu, ponieważ owych graczy w grze jest coraz mniej z racji tego że przez to co się dzieje gra straciła na wartości. I po raz kolejny raz nie rozumie Pan pytania. Tzw "Nowi" gracze to kolejne alty robione przez te same osoby które i tak już w nie nie inwestują bo po co. Zdobywanie fioletowych znaków jest trudne, bijąc bosy z każdej jaskini dodając codzienną grę za fioletowe znaki i niedzielny zamek nie wydaje mi się że poziom ich zdobycia jest trudny. W tym pytaniu chodziło oto żeby była możliwość wymiany zielonych i niebieskich itemów za te znaki w celu kupienia karmy i eliksirów czyli tego co jest powszechne trudne do zebrania i czasochłonne, ewentualnie wprowadzić za to punkty reputacji które oprócz medali mogły by pomóc w szybszym zbijaniu podatków na poszczególnych klasach.

6. I kolejna pańska wtopa ponieważ programiści nie powinni skupiać się na naprawie błędów lecz na ich eliminacji co skutkowało by tym że dane błędy by się nie powtarzały z doświadczenia wiem że łatwiej jest błąd zamaskować niż go usunąć, Niestety gra skupia się na sprawdzonych schematach zamiast nad opracowaniem nowych i dlatego efekty są tego takie jakie są.

7. Od leczenia pojedynczych graczy miał być czarodziej a zielarz od grupy, pisze Pan bzdury że zielarz ma szanse 1 vs 1 z innym graczem jest Pan śmieszny iż Zielarz nie ma czarów ofensywnych jedynie iskrę i gniew niebios + smok który w starciu z mocnym zaklinaczem albo porównywalnym ocenowo innym graczem jest zabijany na samym początku, zielarz może się tylko leczyć do momentu aż zniknie mu mana wtedy pada w momencie. Chyba że tu mowa o zielarzu z pomarańczowymi książkami na 90 levelu z oceną ponad 20 k który walczy z graczem na książkach niebieskich wtedy mogę się zgodzić.

8. Funkcja ozdobna powiada Pan ozdobić to sobie możecie czat moderatorski Pańskimi wypowiedziami. Gdyby istniała możliwość uzyskiwania karmy z odznak nikt by się nie martwił ani o karmę ani o eliksiry. Te chowańce w momencie wprowadzenia popularyzacji smoków, koziołków czy teraz niebieskich kóz stały się zbędne i z duchem czasu powinny być usunięte a tak dajecie jajka z eventów które zawalają magazyny bo się nie opłaca wykluwać tego badziewia. Kiedyś miały one sens jak podstawową jednostką bojową były potężne chowańce wtedy dobierało się gr wymieniało, kombinowało szukało jajek a teraz nie ma z tego żadnego pożytku bo wyprodukowanie eliksiru narodzin jest za drogie a wyklucie tradycyjne za długie.

9. Do tego pytania nie zabieram zabieram głosu bo nie wiem dokładnie jakie są przeliczniki niech się wypowie osoba która ładuje szmaragdy

10. Mi nie chodzi czy będą plany czy nie bo o tym że są to już na każdym serwerze się mówi Ja się pytam w jakim celu to ma być zrobione co dzięki tym gracze zyskają a co stracą


Podsumowując Pańską wypowiedź stwierdzam że nie udzielił Mi Pan rzetelnej ani sensownej odpowiedzi na żadne pytanie przynajmniej nie takich jakich oczekiwałem dlatego proszę więc o wypowiedź pańskiego przełożonego Jakim jest Pan Lazarus, pytania proszę przetłumaczyć i wysłać. A Jeśli Pan tego nie zrobi zrobię to osobiście lub przez któregoś z super moderatorów. Mam takie prawo i chcę z niego skorzystać. Dziękuję i pozdrawiam Przemysław Boszczyk.
__________________
Nick w grze: Heracles
Serwer: Polska- 2
Gildia: WAR-iat
Klasa: Czarodziej Level 81 Ocena: 13074
Chowaniec: Potężny smok Ocena 11802
W grze od 07.01.2011
przemek631 is offline  
Old 02-05-2015, 04:05 PM   #4
Sir Vimes
Senior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 140
Default

Przykre, że reaguje Pan w taki sposób na odpowiedź moderacji próbując jedynie udowodnić swoje racje, w większości przypadków nie biorąc pod uwagę treści odpowiedzi, miast tego nazywając śmiesznym i niekompetentnym. Mimo wszystko jeśli będzie chciał Pan podjąć rzeczową dyskusję jesteśmy na takową otwarci, tymczasem jednak temat można uznać za zakończony.
Sir Vimes is offline  
Old 02-05-2015, 06:47 PM   #5
przemek631
Member
Info
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 35
Default

Jest Pan ostatnią osobą którą bym tu prosił o wypowiadanie się. Dla mnie odpowiedzi które uzyskałem nie są odpowiedziami konkretnymi.
Właśnie takową dyskusje podejmuje "rzeczową" bo oczekuję konkretów a nie mydlenia oczu i próby odpisania na trudne dla was pytania. Jeśli nie znacie na nie odpowiedzi jak powyżej pisałem proszę o odpowiedź waszego przełożonego. Przez cztery lata zamieszczacie tylko to co dostaniecie nigdy mniej nigdy więcej, a każda próba uzyskania szczegółowych informacji kończy się właśnie tak ucięciem tematu. Wtedy każdy jest spokojny i zajmuje się tym co zawsze.
__________________
Nick w grze: Heracles
Serwer: Polska- 2
Gildia: WAR-iat
Klasa: Czarodziej Level 81 Ocena: 13074
Chowaniec: Potężny smok Ocena 11802
W grze od 07.01.2011
przemek631 is offline  
Old 02-06-2015, 12:08 AM   #6
Osservatore
Senior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 275
Default

Szanowny graczu,

Twoje wypowiedzi nie noszą znamion zrozumienia odpowiedzi moderacji, a niektóre jej fragmenty przeczą znajomości gry - jak choćby uczestnictwo w grze Zamek 2, której 4 lata temu po prostu nie było.

Drugim przykładem jest nieumiejętność rozpoznania smoków jako podstawowej przybocznej "broni", skoro nie ma w grze innych, lepszych chowańców - być może Twój smok nie stanowi większego zagrożenia, sugerują więc pooglądać chowańce innych graczy - choćby na Szlaku Karawan i przekonać się na własnej skórze, czy są one bezużyteczne.

Życzę miłej gry i zamykam ten niestety bezproduktywny potok słów.

PS: każdy moderator - w tym szczególnie supermoderator (np,. Sir Vimes) może i powinien się wypowiedzieć w każdym z dostępnych wątków, który znajduje się na tym Forum. Na drugi raz proszę nie sugerować rzeczy nieprawdziwych, a co więcej, mogących urazić rozmówcę.
__________________
Osservatore

Last edited by Osservatore; 02-06-2015 at 12:11 AM..
Osservatore is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off