Go Back   FRAGORIA - New MMORPG | Online Game > Strefa użytkowników > Ogólne Omawianie

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-29-2013, 03:43 PM   #1
Scourer
Banned
Rozpowszechnianie kłamliwych i fałszywych pomówień
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 75
Default Proszę o kilka wyjaśnień odnośnie sojuszy.

Konkretnie chodzi mi o to, że:

1. jeden sojusz może prowadzić wojnę z dwoma innymi sojuszami gdzie na wiki było podane iż wojna może być tylko z jednym sojuszem

2. o co chodzi z wykupywaniem się bo po licytacji pola są nieaktywne i nie można ustalić stawek monet/odznak/surowców za które zaakceptowalibyśmy wykupienie się od wojny

3. po rozpoczęciu wojny na karcie wykupu jest napisane, że możesz się wykupić ale nadal wszystko jest nie aktywne i zniknęły pola dla surowców pozostało tylko domyślne 1000 monet których nie da się zmienić

4. dlaczego po dosłownie dwóch godzinach nasi przeciwnicy "się wykupili" chociaż nie było, żadnego komunikatu/informacji o ustaleniu wykupu, możliwości jego zwiększenia, a przede wszystkim, że nie przyjąłem/zatwierdziłem czyli nie zgodziłem na jakikolwiek wykup tylko po prostu nagle wywaliło nas z lokacji na nasz serwer, przecież jeśli ktoś proponuje wykup to druga strona musi się na niego zgodzić !

5. nawet jeśli to jest zepsute i działa z jakiegoś chorego automatu po najniższej stawce czyli 1000 monet to dlaczego tych monet nie dostaliśmy i dlaczego wrogowie mogli w ogóle to zrobić skoro ja miałem te pola nieaktywne.


Może wreszcie ktoś KOMPETENTNY udzieli jakiś wyjaśnień bo jak do tej pory to wszystko jest robione "metodą prób i błędów" i nic nie działa tak jak było opisane na wiki, np: było podane ze licytacja jest do 21:00, a w rzeczywistości licytacja trwała do 22:00. Do tego napis ile pozostało czasu do końca jest za długi i czas jest wyświetlany pod klawiszem i jest niewidoczny.
Scourer is offline  
Reply With Quote
Old 07-29-2013, 04:29 PM   #2
*ahmed*
Senior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 263
Default

ad1. Jeden sojusz może prowadzić tylko jedną wojnę w danym momencie - sytuacja dwóch wojen jest efektem błędu gry.
ad2. Pola do ustalenia stawki daniny aktywne są zaraz po zakończeniu aukcji (21:00) lub później po około 22:00 (prawdopodobnie wynika to z jakiegoś błędu gry)
ad3. Zapewne wynika to z sytuacji, że drugi sojusz ustalił taką wielkość daniny. W oknie tym widzimy daninę, jaką ustawił walczący z nami sojusz. Druga sprawa - opcje w tym oknie są zaciemnione, jeśli nasz sojusz nie dysponuje dostateczną ilością zasobów koniecznych do wykupu.
ad4.Danina płacona jest przez stronę która poddaje się w wojnie. Do zapłaty daniny nie potrzeba zgody zwycięskiego sojuszu - udziela on jej w momencie ustalania oczekiwanej wysokości daniny. Druga strona nie musi się godzić na zapłatę daniny w momencie jej dokonywania przez przegranych.
ad5. Patrz ad3 i ad4. Nie wiem jak mogło się stać, iż danina nie zasiliła kasy Waszego sojuszu. Do tej pory w tej kwestii wszystko działało prawidłowo.

Aukcja trwa do 21:00 nie do 22:00 - proszę nie wprowadzać pozostałych graczy w błąd - proszę sprawdzić swoją strefę czasową, może w tym jest problem (aukcja kończy się o 21:00 czasu serwera). Napis jest za długi - zgadza się i będzie to poprawione. Proszę o podanie konkretnych przykładów niezgodności opisu z wiki ze stanem faktycznym - opis zostanie naprawiony, jeżeli takie sytuacje faktycznie mają miejsce.

PS.

Mam nadzieję, że okazałem się wystarczająco KOMPETENTNY
*ahmed* is offline  
Reply With Quote
Old 07-29-2013, 05:04 PM   #3
Scourer
Banned
Rozpowszechnianie kłamliwych i fałszywych pomówień
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 75
Default

Quote:
Originally Posted by *ahmed* View Post
[...]
ad4.Danina płacona jest przez stronę która poddaje się w wojnie. Do zapłaty daniny nie potrzeba zgody zwycięskiego sojuszu - udziela on jej w momencie ustalania oczekiwanej wysokości daniny. Druga strona nie musi się godzić na zapłatę daniny w momencie jej dokonywania przez przegranych.
[...]
No wszystko ok, ale po co jest ustalenie wykupu (monety, surowce i odznaki) skoro nie mogę tych warunków odrzucić/ustawić większych i przegrany wykupuje się za podstawową stawkę? Nikt z własnej woli nie będzie dawał więcej niż musi. Po prostu niech będzie standardem, że jak ktoś nie chce uczestniczyć w wojnie to klika wykup za 1000 monet i po wojnie - tyle, że wtedy całe wojny tracą sens. Właśnie w wykupie chodzi o to, że przegrany proponuje np 1000 a ja dajmy na to 10000, on inna kwotę, czy dokłada surowce i ja się zgadzam albo dalej się targujemy i wojna trwa.

P.S.
Co do wiki to podawałem co pamiętałem bo oczywiście nie działa i nie da się nic teraz sprawdzić
Scourer is offline  
Reply With Quote
Old 07-30-2013, 01:54 AM   #4
Rayne
Junior Member
Info
 
Join Date: May 2013
Posts: 12
Default

Mam inny pomysł à propos danin, to powinna być jedna zasada.

W momencie ustalania danin (tj. po licytacji) powinno być tak, że:

Danina wymagana od wrogiego sojuszu powinna obowiązywać do momentu zniszczenia Twierdzy przeciwnika. Jeśli sojusz w którym się znajduje zniszczy Twierdze przeciwnika obowiązuje danina którą mój sojusz ustawił, ale tylko dla mojego sojuszu. Dla przeciwnika obowiązuje jego danina, którą w razie wykupu dostaje mój sojusz.
Skąd taki pomysł, otóż stąd, że Twierdza jest/powinna być najważniejszym budynkiem w sojuszu i każdy gracz w nim znajdujący się powinien jej bronić.
W efekcie prowadzi to do różnego rodzaju taktyk i strategi prowadzenia wojny od momentu jej licytacji :-D, co tylko urozmaici grę.
Rayne is offline  
Reply With Quote
Old 08-04-2013, 08:41 PM   #5
Zuby
Senior Member
Info
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 111
Default

hmmm i kto to kogo w bład wprowadza ? kolejny tydzień kasa wydana a wojny nie ma

Licytacja jednak po 22:00 jest możliwa.
Zuby is offline  
Reply With Quote
Old 08-04-2013, 09:02 PM   #6
Scourer
Banned
Rozpowszechnianie kłamliwych i fałszywych pomówień
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 75
Default

Quote:
Originally Posted by *ahmed* View Post
Aukcja trwa do 21:00 nie do 22:00 - proszę nie wprowadzać pozostałych graczy w błąd - proszę sprawdzić swoją strefę czasową, może w tym jest problem (aukcja kończy się o 21:00 czasu serwera).
Kolejny tydzień i znowu jakieś problemy !

Aukcja jest JEDNAK DO 22:00 a dokładnie kończy się 22:01 co już na powyższym ss widać.

Ja zaś chciałem opisać jak to wyglądało z mojej strony: Zalicytowaliśmy, wygraliśmy, mieliśmy wojnę I O DZIWO DZIŚ MIAŁEM AKTYWNE POLA DO USTALENIA DANINY tyle, że jak już wpisałem jaka wysokość by nas interesowała i miałem kliknąć klawisz "żądaj daniny" zamknęło mi nagle to okienko sojuszu, a jak otworzyłem je ponownie to już ustalanie daniny miałem nieaktywne, a w miejscu gdzie podany jest przeciwnik jest puste pole (czyli wojny brak? znowu cuda?)

PO PROSTU SUPER ! Albo zróbcie żeby to działało jak należy albo skończcie w ogóle zabawę w te wojny
Scourer is offline  
Reply With Quote
Old 08-04-2013, 10:34 PM   #7
Scourer
Banned
Rozpowszechnianie kłamliwych i fałszywych pomówień
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 75
Default

Przepraszam za post pod postem (bez komentarza brak możliwości edycji własnego postu w dowolnym momencie) ale o godzinie 00:01 okazuje się, że jednocześnie MAMY WOJNĘ I JEJ NIE MAMY:

1. Jak widać jeden sojusz może mieć wojnę z dwoma !
2. Mimo to oczywiście jak pisałem mam nieaktywne ustalanie wykupu - i nie mówcie, że to dlatego bo czas minął, minął ale wcześniej było też nie aktywne
3. Klikam na sojusz z którym mamy wojnę...
4. ... ale nie daje się wejść !

Tyle ss wystarczy dla administracji żeby wreszcie pojęła, że COŚ Z TYMI WOJNAMI JEST NIE TAK???
Scourer is offline  
Reply With Quote
Old 08-04-2013, 10:40 PM   #8
Zuby
Senior Member
Info
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 111
Default

Quote:
Originally Posted by Scourer View Post
Przepraszam za post pod postem (bez komentarza brak możliwości edycji własnego postu w dowolnym momencie) ale o godzinie 00:01 okazuje się, że jednocześnie mamy wojnę i jej nie mamy:

1. Jak widać jeden sojusz może mieć wojnę z dwoma !
2. Mimo to oczywiście jak pisałem mam nieaktywne ustalanie wykupu - i nie mówcie, że to dlatego bo czas minął, minął ale wcześniej było też nie aktywne
3. Klikam na sojusz z którym mamy wojnę...
4. ... ale nie daje się wejść !

Tyle ss wystarczy dla administracji żeby wreszcie pojęła, że COŚ Z TYMI WOJNAMI JEST NIE TAK???
No właśnie i to trochę, żenujace jest 7 tygodni już jak są sojusze i takie błędy dalej są. Kolejny tydzień przepadł bo dalej błędy , które były zgłaszane tydzień temu "ale niby wszystko działa poprawnie" i na wszystko trzeba mieć ss . Zamiast bawić się jak reszta to tylko trzeba siedzieć i robić ss , bo oczywiście nie mam innej możliwości sprawdzenia tego .
Zuby is offline  
Reply With Quote
Old 08-05-2013, 07:42 PM   #9
Zuby
Senior Member
Info
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 111
Default

Doczekamy się jakieś odpowiedzi a może naprawienia błędu ?
Zuby is offline  
Reply With Quote
Old 08-07-2013, 02:12 PM   #10
Sir Vimes
Senior Member
Info
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 140
Default

Błąd z podwójnymi wojnami został zgłoszony i programiści starają się znaleźć jego przyczyny.

Fragoria Team
Sir Vimes is offline  
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off